3 sposoby na smugi na lustrze

Smugi na lustrze są częste nawet u najbardziej sumiennej pani domu. Czasami, mimo tego, że dokładnie je wyczyścisz, to nadal możesz zauważyć smugi w miejscach gdzie przed chwilą przecierałaś. Jednak nie poddawaj się, ponieważ lustro bez smug jest w zasięgu twojej ręki, jeśli tylko będziesz przestrzegać poniższych zasad.

Spirytus

Lustra narażone są na zabrudzenia pastą do zębów, lakierem do włosów oraz niezliczoną ilością dotykających je palców. Możesz myśleć, że zwykły płyn do mycia szyb załatwi sprawę, jednak nieodpowiednie zabranie się do czyszczenia może być przyczyną powstawania smug. Kiedy przecierasz lustro szmatką lub szmatką nasączoną w płynie, to zanieczyszczenia oraz tłuste substancje rozprzestrzeniają się na resztę lustra z każdym twoim ruchem.

Na szczęście, łatwe rozwiązaniem tego problemu znajduje się w twojej apteczce, a jest nim spirytus. Namocz nim wacik i zanim zaczniesz czyścić lustro przetrzyj nim problematyczne miejsca. W ten sposób zapobiegniesz rozcieraniu się plam, a co za tym idzie powstawaniu smug.

Kolejne zwycięstwo octu

Możesz wierzyć bądź nie, ale najlepszym rozwiązaniem na lustrzane smugi jest mieszanka wody z octem. Produkty, które możesz znaleźć w sklepach mogą wydawać się odpowiedzią na ten problem, jednak dobry marketing nie równa się czyszczącej mocy i niskiej cenie tej prostej mikstury.Oprócz tego kupne produkty zawierają więcej mydła niż jest to potrzebne, a mydło równa się smugi.

Aby uniknąć zamglonego lustra wymieszaj 1 szklankę octu z 1 szklanką destylowanej wody i przelej mieszankę do butelki z dozownikiem. Następnie dobrze wymieszaj, a otrzymasz perfekcyjny środek na smugi. Nałóż mieszankę bezpośrednio na ściereczkę z mikrofibry zamiast nakładać ją na lustro, ponieważ dzięki temu unikniesz odkładania się płynu w rogach, skąd może się on przedostać pod lustro i spowodować uszkodzenia.

Magia mikrofibry

W przeciwieństwie do powszechnego przekonania papierowe ręczniki oraz gazety nie są idealnymi środkami do czyszczenia luster. Mogą one spowodować kłopoty, ponieważ pozostawiają po sobie włókna oraz kurz, a nawet tusz. Tak więc pozostaw je na sprzątanie rozlanych płynów i uzupełnij swoją szafkę o ściereczki z mikrofibry, która jest najprawdopodobniej najlepszą bronią w usuwaniu upartych smug. Jednak pamiętaj, aby kupić ściereczki, które są cienkie, ponieważ w przeciwieństwie do ich grubszej odmiany nie przenoszą one zanieczyszczeń na lustro.

Pamiętaj, twój czas jest cenny. Nie marnuj go wycierając każdego jednego włókna pozostałego na lustrze. Zamiast tego, wybierz odpowiednie materiały i metody, aby wykonać tę czynność jak najlepiej za pierwszym razem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama

Reklama