Reklama

3 proste przepisy na domowe środki czystości

Skuteczność środków czystości, których używasz nie zadowala cię? Nim zaczniesz szukać nowych na sklepowych półkach, sprawdź działanie domowych środków. Są tańsze w przygotowaniu i zawsze wiesz, co się w nich znajduje. My podpowiemy ci, jak przygotować trzy proste preparaty pomocne w sprzątaniu domu.

Odświeżanie pościeli

Ten prosty środek sprawi, że twoja pościel znów będzie pachnieć świeżością. Można używać go do odświeżania poduszek, prześcieradeł i kołder pomiędzy zmianami. Formuła tego środka jest elastyczna i można dopasować zapach do nastroju. Oto jak go sporządzić. Potrzebujesz: butelki z atomizerem, 2 szklanek wody destylowanej, 120 ml wódki oraz 10-30 kropli dowolnego olejku. Składniki wymieszaj w butelce, zakręć nakrętkę i mocno wstrząśnij. Stosuj z umiarem, inaczej pościel będzie mokra.

Czyste okna

Wódka jest lepsza niż płyn do mycia szyb. Wystarczy spryskać nią szybę, wytrzeć czystą szmatką lub gazetą i okna lśnią jak nowe. Jak przygotować środek do mycia okien? Potrzebować będziesz: 1 części wódki, 2 części wody oraz 12-24 kropli olejku zapachowego. Wymieszaj składniki, wstrząśnij butelką i gotowe.

Osad z mydła

Osad na ściankach kabiny prysznicowej może doprowadzić do szału. Zapewniamy, że już nie musisz się denerwować. Proponujemy ci prosty sposób na jego usunięcie. Wszystko czego potrzebujesz to: 4 szklanki octu, 4 szklanki wody i 1 łyżka płynu do naczyń. Zmieszaj składniki, przelej do butelki ze sprayem. Spryskaj i zostaw na 15 minut, następnie przetrzyj i spłucz obficie wodą.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama