Reklama

3 domowe sposoby na czysty dywan

Każdy posiadacz dywanu, wie jak trudno jest go utrzymać w czystości. Stosowanie chemicznych środków do czyszczenia i odświeżania dywanów może podrażniać nie tylko skórę, ale i błony śluzowe. Dzisiaj mamy dla ciebie alternatywę. Oto trzy receptury, dzięki którym dywan będzie czysty i odświeżony. Do przygotowania tych środków potrzebujesz kilku produktów, które z pewnością znajdują się w twoim domu.

Reklama

Sposób 1

Do jego sporządzenie potrzebować będziesz: 3 łyżki płatków mydlanych oraz 500g skrobi ziemniaczanej. Drobno starte płatki mydlane zmieszaj ze skrobia ziemniaczaną. Rozsyp mieszankę na dywanie, wetrzyj szczotką w dywan i pozostaw na 30 minut. Następnie dokładnie odkurz dywan.

Sposób 2

Aby przygotować kolejną recepturę potrzebujesz: 1 szklanki octu, 2 szklanki wody, 2 łyżki soli, 15 kropel olejku oraz butelki ze sprayem. Ocet i wodę wlej do butelki, dodaj sól, olejek. Mocno potrząśnij butelką, by sól się rozpuściła. Mieszaninę rozpyl na dywanie i pozostaw do wyschnięcia. Gdy wyschnie, odkurz dywan.

Sposób 3

Ten sposób jest świetny na uporczywe plamy. Potrzebować będziesz: 1 łyżeczki płynu do naczyń, 1 łyżkę octu, 1 szklanki ciepłej wody, 1 łyżeczkę sody, ręcznik i gąbkę. W butelce połącz składniki i mocno wstrząśnij. Rozpyl mieszankę na dywanie i delikatnie wetrzyj ją w dywan za pomocą ręcznika. Środek z powodzeniem powinien rozpuścić plamy i efekt powinien być widoczny od razu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama