15 sposobów wykorzystania taśmy klejącej

Taśma klejąca od lat wykorzystywana jest w wielu dziedzinach życia. Zarówno w pracach biurowych jak i w budownictwie jest to niezastąpiony element prac. Można z jej pomocą skleić elementy, uszczelnić przeciekające przewody czy naprawić połamane elementy. Jak się okazuje, taśma klejąca ma również zastosowanie do celów zdrowotnych. Jeżeli chcesz je poznać, koniecznie przeczytaj poniższe zastosowania taśmy klejącej.

Taśma pomoże usunąć brodawki

Wszelkie brodawki i zgrubienia na skórze mogą przeszkadzać i być niewygodne. Dlatego chcesz się ich pozbyć. Zanim skorzystasz z bolesnych metod usuwania brodawek, wypróbuj taśmę klejącą. Metoda ta może zajmuje dużo czasu, ale jest skuteczna i praktycznie bezbolesna. Codziennie przyklejaj taśmę klejącą na brodawkę na przynajmniej kilka godzin. Po tym czasie odklej taśmę, wymocz miejsce z brodawką w ciepłej wodzie przez kilka godzin i zetrzyj delikatnie pumeksem zmiękczony naskórek. Codziennie brodawka będzie stawała się coraz mniejsza, a po kilku tygodniach powinna zniknąć całkowicie.

Taśma zapobiegnie powstawaniu pęcherzy

Taśma klejąca jest od lat znana zapalonym wspinaczom i turystom. Jeżeli po długiej wędrówce na twoich stopach pojawią się bolesne obtarcia i pęcherze, a przyklejane plastry po chwili się odrywają, to taśma klejąca jest dla ciebie idealnym rozwiązaniem. Kiedy tylko poczujesz, że but zaczyna cię obcierać, przyklej taśmę bezpośrednio do skóry. Jeżeli pęcherz zdążył już powstać, przed przyklejeniem taśmy, na pęcherzu umieść gazę lub plaster z opatrunkiem. Taśma skutecznie zmniejszy tarcie i sprawi, że but nie będzie obcierał skóry.

Taśma zatamuje krwawienie

Jeżeli zdarzy ci się głębokie skaleczenie, a pod ręką nie masz bandaża ani opatrunku, możesz założyć tymczasowy opatrunek z wykorzystaniem taśmy klejącej. Do rany przyłóż gazę lub ligninę (może to być również chusteczka lub kawałek czystego materiału bawełnianego), a następnie dokładnie owiń taśmą kilka razy. Opatrunek będzie trzymał się tak długo, aż zamienisz go na właściwy.

Maseczka do sztucznego oddychania z taśmy klejącej

Jeżeli jesteś świadkiem wypadku lub ktoś z twojego otoczenia wymaga reanimacji metodą usta-usta, ale nie masz pod ręką maseczki do wykonania tej czynności, to możesz skorzystać z taśmy klejącej. Wykorzystaj ją zaklejając usta poszkodowanemu i robiąc otwór przez który będziesz wdmuchiwać powietrze. Co prawda metoda ta nie zapewnia takiej ochrony jak standardowa maseczka ochronna, jednak gdy ratujesz komuż życie, to lepsza taka ochrona niż żadna. A z pewnością lepiej skorzystać z taśmy niż nie pomóc potrzebującemu.

Pułapka na owady z taśmy klejącej

Szczególnie latem w naszych domach pojawiają się owady. Brzęcząc nam za uchem doprowadzają nas do szaleństwa. Chcąc się ich pozbyć szukamy kolejnych zmyślnych pułapek. Możemy jednak wykorzystać zwyczajną taśmę klejącą, która zadziała podobnie jak popularny lep na muchy. Rozwieś długie paski pod sufitem i gotowe. W ten sposób muchy i inne owady siadając na taśmie przykleją się do nie jak do lepu. Możesz również zrobić łapkę ze starej rakiety tenisowej lub badmintonowej. Obklej ją taśmą klejącą i używaj jak zwykłej łapki, z tą jednak różnicą, że po dotknięciu owada taką łapką przyklei się od do powierzchni łapki.

Skarpety antypoślizgowe

Śliska podłoga i skarpety to prosta droga do urazów i kontuzji. Można temu zaradzić używając skarpet antypoślizgowych. Nie musisz ich jednak kupować, a możesz wykonać takie własnoręcznie. Wystarczą do tego twoje ulubione skarpety i odrobina taśmy klejącej. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się taśma dwustronna. Utnij niewielkie kawałki i przyklej je bezpośrednio do spodniej strony skarpet. Odklej zabezpieczenie o gotowe. Jeżeli taśma przestanie spełniać swoją funkcję, możesz zamienić ją na nowe kawałki.

Zabezpiecz fartuch taśmą klejącą

Taśma klejąca przyda się również wszystkim amatorom kuchennym. Jeżeli podczas próbowania nowych przepisów nie chcesz pobrudzić swojego ubrania, ale twój fartuszek odstaje i spada, to przyklej do taśmą klejącą. W ten sposób pozostanie na swoim miejscu i nie będziesz musiała obawiać się, że spadnie podczas pracy.

Prosty trening mięśni z rolką taśmy klejącej

Kto powiedział, że do ćwiczeń ramion potrzebujesz specjalnego sprzętu. Możesz wykorzystać zwykłą rolkę taśmy klejącej, a efekt będzie taki, jak w przypadku ćwiczeń za pomocą specjalnego sprzętu. Ćwiczenie jest niezwykle proste i nie wymaga dużo wysiłku. Weź dużą rolkę taśmy i umieść pod ramieniem, utrzymuj ją tak długo, jak tylko jesteś w stanie. Kiedy puścisz już rolkę, powtórz ćwiczenie na drugiej ręce.

Napraw sprzęt turystyczny

Podczas wakacji jesteś z daleka od sklepów, nie masz ze sobą żadnych narzędzi i psuje ci się sprzęt turystyczny, Co robisz? Sięgasz po taśmę klejącą. Przedziurawiony materac, podarty plecak czy zepsuty namiot, wszystko to może uratować jedna, zwykła rolka mocnej taśmy klejącej.

Popraw celność

Jeżeli trenujesz sport, w którym ważnym elementem jest celność lub po prostu chcesz poćwiczyć ją i poprawić swoje codzienne życie, to wykorzystaj taśmę klejącą. Czy to podczas treningu boksu, rzucania piłki czy dowolnej innej czynności, zaznacz punkt w który chcesz celować kawałkiem taśmy klejącej i do dzieła. Ćwicz tak długo, aż efekty zadowolą cię w 100 procentach.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama