Reklama

15 rzeczy, których nigdy nie należy spuszczać w zlewie

Wyrzucanie resztek jedzenia prosto do zlewu czasami wydaje się niezwykle kuszące. Niestety niektóre produkty mogą spowodować i zapewne spowodują jego zatkanie. Poznaj listę piętnastu rzeczy, które nigdy nie powinny trafić do naszych rur odpływowych.

Reklama

Smalec oraz inne wysoko-tłuszczowe produkty powinny trafiać prosto do kosza. Tłuszcz przykleja się do wnętrza rury i zasycha tam, skutecznie zatykając odpływ.

Sytuacja wygląda podobnie w przypadku tłustych potraw mięsnych oraz chrząstek. Opisany powyżej tłuszcz przykleja się do wnętrza rury. Obecny w zlewie młynek do rozdrabniania odpadów nie poradzi sobie natomiast z chrząstkami.

Do zlewu nie powinny trafiać również warzywa, takie jak sałata i seler. Mogą owinąć się one wokół łopatek młynka do rozdrabniania i spowodować jego uszkodzenie.

Nie najlepszym pomysłem jest pozbywanie się w ten sposób skorupek jaj. Również one mogą doprowadzić do poważnego uszkodzenia młynka.

Pestki z brzoskwini i wiśni powinny trafiać prosto do kosza. Łopatki w młynku nie są wystarczająco ostre, aby odpowiednio je rozdrobnić.

Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku kości.

W zlewie nie powinien znaleźć się również makaron. Ma on tendencję do gwałtownego pęcznienia, gdy już znajdzie się w rurze odpływowej.

W podobny sposób zachowuje się również ryż

Skórka z cytryny lub pomarańczy sprawia, że z naszego zlewu unosi się przyjemny zapach. Są one jednak dość grube i mogą łatwo spowodować zatkanie odpływu.

Do kosza automatycznie powinny trafiać ręczniki. W przeciwieństwie do papieru toaletowego, który został specjalnie zaprojektowany, aby łatwo się rozrywać, będą one szybko zablokować odpływ.

Fusy są z pozoru bardzo drobne, jednak w dużych ilościach mogą skutecznie zatkać nasz zlew.

Sytuacja wygląda podobnie w przypadku liści herbaty oraz ziarenek kawy.

Kolejnym produktem niedobrym dla naszego zlewu jest mąka. Gęstnieje ona i twardnieje wewnątrz rur.

Nie najlepszym pomysłem jest również spłukiwanie galaretek zawierających żelatynę. Będą one nadal rozrastać się wewnątrz rur, aż doprowadzą do ich zatkania.

Od zlewu z daleka należy trzymać piasek i błoto. Brudne buty najlepiej umyć na zewnątrz, korzystając ze szmatki.

Połamane łopatki młynka rozdrabniającego odpady oraz zatkane rury same w sobie są poważnym problemem. Warto pamiętać jednak, że niektóre z wymienionych powyżej produktów są toksyczne i z naszego zlewu trafią prosto do ujścia wody. Czemu więc nie zadbać o własne rury odpływowe i chronić środowisko za jednym zamachem?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama