Reklama

14 zaskakujących zastosowań magnesów

Masz ochotę wyrzucić pamiątkowe magnesy pokrywające drzwi lodówki? Powstrzymaj się – jest mnóstwo sposobów ich wykorzystania. Zobacz, co możesz zrobić:

Reklama

Zamocuj torbę na śmieci do kosza

Aby uniknąć zsuwania się torby na śmieci z kosza, możesz ją przymocować magnesami przyczepianymi po obu stronach pojemnika, jeśli jest plastikowy albo po prostu jednym magnesem, jeśli jest zrobiony z metalu.

Znajdź przewód elektryczny w ścianie

Jeśli podczas remontu nie możesz zlokalizować zamurowanych przewodów elektrycznych, wystarczy przejechać po ścianie magnesem. Tam gdzie przyklei się do ściany, biegnie linia.

Zapobieganie zacinaniu się zamka w blokadzie na kierownicę

Jeśli nie chce ci się walczyć z zaciętym zamkiem blokady na kierownicę w samochodzie, połóż na nim magnes i pozostaw na noc. Następnego dnia nie będziesz mieć żadnego problemu z otworzeniem blokady.

Zapobieganie zwijaniu się papieru do pieczenie

Jeśli pieczesz z wykorzystaniem papieru pergaminowego, wiesz, że lubi on zwijać się do środka kiedy wyłożysz go na blachę. Aby temu zapobiec przypnij papier do blachy magnesem. Po wyjęciu z piekarnika, odczekaj aż magnesy wystygną, zanim je oderwiesz.

Wygodne pozbieraj rozsypane pinezki, szpilki, podkradli, śrubki

Jeśli zdarzy ci się rozsypać pudełko metalowych drobiazgów, zaoszczędź sobie pracy i zbierz je przy pomocy magnesu.

Przytwierdź szczotkę do lodówki

Przyczep magnes do szczotki do zamiatania kuchni i przytwierdź ja do lodówki. Nigdy więcej przewracających się szczotek do podłogi!

Prowadź rejestr zawartości lodówki

Jeśli masz na lodówce sporo pamiątkowych magnesów, wykorzystaj je produktywnie. Z kolorowych magazynów wytnij zdjęcia produktów, których używasz i magnesami przytwierdź do lodówki te, które są wewnątrz.

Uporządkuj piórnik biurkowy

Spinacze, spinacze wszędzie. Nie ma potrzeby tonąć w ich potokach, po prostu wsadź do piórnika magnes, a spinacze przestaną się rozsypywać.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama