11 nietypowych zastosowań chusteczek nawilżanych

Chusteczki dziecięce są niezwykle użytecznym produktem i to niemal w każdej dziedzinie życia. Jeżeli interesuje cię w jaki sposób możesz je wykorzystać, przygotowaliśmy dla ciebie listę 11 nietypowych sposobów, do ich wykorzystania. Zdziwisz się ile może zdziałać taka jedna, mała paczka. Wykorzystaj je wszystkie i znajdź swoje ulubione zastosowania.

Zaklej koperty i przyklej znaczki

Jeżeli nie lubisz smaku kleju na kopertach, obrzydza cię ślinienie znaczków, nie masz obok nic aby zmoczyć klej lub po prostu nie chcesz zaciąć się papierem wykorzystaj nawilżane chusteczki dziecięce. Dzięki ich wilgoci klej szybko uzyska odpowiednią formułę. Zwilż odpowiednie miejsce obrąbkiem dziecięcej chusteczki i gotowe. Nie musisz się więcej martwić odklejającymi się kopertami lub bolesnymi skaleczeniami.

Coś dla właścicieli zwierzaków

Jeżeli po wiosennym spacerze twój zwierzak wróci do domu z łapkami ubłoconymi po pachy, to co z nim zrobić? Mniejszego pupila możesz wziąć na ręce i po prostu wykąpać. Co zrobić z większymi aby podłoga nie wyglądała jak polna ścieżka? Użyj chusteczek dziecięcych. Dzięki nim umyjesz brudne łapki szybko i bez większych problemów. Chusteczki przydadzą się również w walce z wypadającą sierścią. Każdy właściciel psa lub kota wie ile sierści potrafi zebrać się na kanapie, fotelu czy dywanie. Jej zebranie jest nie lada wyczynem. Chusteczki nawilżane działają jak magnes na sierść. Dzięki nim wreszcie wyczyścisz kanapę.

Usuń plamy po dezodorancie

Jeżeli na twoich ciemnych ubraniach zauważysz białe ślady po dezodorancie, możesz szybko pozbyć się ich za pomocą nawilżanych chusteczek dla dzieci. Przetrzyj nimi zabrudzone miejsce i pozostaw do wyschnięcia. Chusteczki usuną wszystkie pozostałości po dezodorancie i pozostawią ubranie czyste i świeże.

 Wyczyść klawiaturę komputerową

Klawiatura komputerowa jest prawdziwą skarbnicą okruszków i kurzu. Ciężko jednak jest ją dokładnie wyczyścić. Aby pozbyć się okruszków. odłącz klawiaturę od komputera i lekko potrząsając wytrzep okruszki z wnętrza. To jednak nie koniec. Weź nawilżaną chusteczkę dziecięcą i wyczyść wszystkie przestrzenie pomiędzy klawiszami. Zaskoczy cię ilość brudu, która schowała się w tych przestrzeniach.

Wyczyść brudną książkę kucharską

Książki kucharskie nie mają łatwego życia. Gotując coś łatwo jest je pobrudzić. Jeżeli tobie również zdarzy się coś takiego, weź szybko nawilżaną chusteczkę dziecięcą i zetrzyj zabrudzenie zanim zdąży wsiąknąć w papier. Pamiętaj, aby nie pocierać zbyt intensywnie plamy, ponieważ możesz wetrzeć ją głębiej.

Odśwież szafę i szuflady

Jeżeli chcesz nadać delikatnego aromatu wnętrzom twoich szafek, nie musisz kupować kolejnych saszetek zapachowych. Wystarczy, że weźmiesz dziecięcą chusteczkę nawilżaną, potniesz na mniejsze kawałki i skropisz ulubionym olejkiem aromatycznym. Gotowe chusteczki umieść w rogach szafy i szuflad. Wymieniaj kiedy świeży aromat zacznie znikać.

Wyczyść tablicę

Jeżeli twoje dziecko uwielbia rysować kredą po tablicy, to z pewnością wiesz jak ciężko jest ją później umyć do dalszej zabawy. Wyczyść więc tablicę chusteczkami dla dzieci. Nie pozostaną na niej smugi ani zacieki. Kiedy wyschnie będzie czysta i gotowa do dalszej zabawy. Jest to również dobry sposób dla nauczycieli, na ułatwienie sobie pracy. Szkolne tablice nie mogą być brudne.

Zetrzyj ślady palców

Chromowane powierzchnie, metalowe blaty czy ekrany telefonów i tabletów, zawsze są brudne i pełne śladów odcisków palców. Niestety pozbycie się ich nie jest prostą sprawą. Aby temu zaradzić możesz użyć nawilżanych chusteczek dla dzieci. Przetrzyj problematyczną powierzchnię, a pozostanie czysta i bez odcisków palców.

Wyczyść pilota

Wszelkie piloty, na przykład do telewizora czy odtwarzacza DVD, potrzebują regularnego czyszczenia. Bez niego są siedliskiem brudu i bakterii. Jak jednak je wyczyścić? Użyć nawilżanych chusteczek dla dzieci. Przetrzyj nimi piloty i pozostaw do wyschnięcia. Dotrzesz w ten sposób do wszystkich miejsc, nawet tych trudno dostępnych. Zdziwisz się ile brudu znajduje się na twoich pilotach.

Ponownie użyj chusteczek

Jeżeli użyjesz chusteczki dziecięcej w niewielkim celu, na przykład, aby zetrzeć ślady palców z ekranu telefonu, nie musisz wyrzucać chusteczki. Możesz ją wysuszyć i z powodzeniem użyć ponownie, na przykład jako ściereczki do kurzy. Namocz ją delikatnie w wodzie a odzyska swoje właściwości.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama