Reklama

10 zaskakujących sposobów wykorzystania gumki recepturki

Gumki elastyczne, inaczej nazywane gumkami recepturkami są bardzo przydatnym przedmiotem. Zazwyczaj dodawane do bukietów, pęczków ziół czy warzyw, mogą okazać się niezwykle przydatne w każdym domu. Jeżeli chcesz poznać 10 zaskakujących zastosować gumek recepturek, to wszystkie znajdziesz poniżej. Ułatwią ci codzienne życie i pomogą rozwiązać wiele kłopotliwych sytuacji.

Reklama

Gumka pomoże przechować drugie śniadanie

Śniadanie do szkoły czy pracy jest ważnym posiłkiem. Należy zadbać, aby było zdrowe i pożywne, ale równie ważne jest to, aby było łatwe do zjedzenia. W tym przypadku gumka recepturka okaże się bardzo pomocna. I nie chodzi tu o związanie woreczka z pożywieniem, ale o całe przechowanie jedzenia. Jabłko jest idealną propozycją na drugie śniadanie. Jednak jego zjedzenie może okazać się kłopotliwe. Jabłko w całości może być niewygodne do zjedzenia, a pokrojone w cząstki szybko zrobi się ciemne. Dlatego przekrój jabłko na cząstki, a następnie złącz je ponownie i zabezpiecz gumką przed rozłożeniem. Bez dostępu powietrza, jabłko dłużej pozostanie świeże, a z pewnością będzie łatwiejsze do zjedzenia.

Zabezpiecz pokrywkę przed spadaniem

Jeżeli twoja pokrywka regularnie zsuwa się z garnka podczas gotowania, to możesz ją zabezpieczyć używając dwóch gumek recepturek. Jedną zaczep o rączkę pokrywki i poprowadź do samej pokrywki, a z druga zrób dokładnie to samo. Dzięki temu pokrywka nie będzie spadała podczas gotowania. Tego triku możesz również użyć do przechowywania pokarmów.

Pompka wyciska zbyt dużo mydła

Mydła i inne kosmetyki w płynie z pompką, powinny być tak dozowane, aby zużyć całą porcję za jednym razem. Jeżeli pompka w twoim mydle nie jest odpowiednio wyregulowana, to możesz spróbować ograniczyć dozownik gumką elastyczną. Owiń gumkę wokół pompki , a za każdym razem, gdy będziesz ją wciskać, ograniczy dozownik i zmniejszy wyciśniętą porcję kosmetyku.

Zabezpiecz spadające z wieszaków ubrania

Śliskie ubrania nie będą ześlizgiwały się z wieszaków, jeżeli zabezpieczysz je gumką recepturką. Z każdej strony wieszaka załóż gumkę, a następnie zawieś ubrania na wieszaku. Gumka nie jest śliska, dlatego ubraniom trudniej będzie się ześlizgnąć i pozostaną na swoim miejscu.

Zabezpiecz spodnie

Jeżeli guzik w twoich spodniach zepsuje się, spodnie staną się zbyt ciasne lub z innego powodu ich standardowe zapięcie będzie niemożliwe, to gumka recepturka uratuje sytuację. Nawlecz ją dookoła guzika, a pętelkę przeciągnij przez dziurkę. Na koniec zaczep gumkę o guzik i gotowe. Spodnie nie będą się więcej zsuwać.

Oznacz kubki

Czy to na pikniku czy na przyjęciu w ogrodzie łatwo jest pomylić swoją szklankę. Aby nie musieć sięgać bez przerwy po nowe kubeczki, oznacz je kolorowymi gumkami elastycznymi. Załóż każdemu inny kolor, tuż nad dnem, lub pod górnym brzegiem. Za każdym razem sięgając po kubek zwróć uwagę na to, czy bierzesz swoje naczynie.

Zorganizuj kable

Twoja szuflada może być pełna poplątanych kabli. Możesz również temu zapobiec, jeżeli poskręcasz je i zabezpieczysz gumką recepturką. Dzięki temu z łatwością znajdziesz odpowiedni kabelek, w szufladzie zapanuje porządek, a przewody zajmą znacznie mniej miejsca niż w tradycyjnej wersji.

Zrób uchwyt na telefon w samochodzie

Telefon nie powinien być używany w trakcie jazdy samochodem. Może to powodować wypadki i niebezpieczne sytuacje. Aby nie wpatrywać się w telefon podczas jazdy, możesz użyć zestawu słuchawkowego. Dobrze jest jednak mieć telefon na tyle blisko, aby zobaczyć, kto do ciebie dzwoni. Zrób więc prosty uchwyt z gumki recepturki, który utrzyma twój telefon. Gumkę przeciągnij przez otwór wentylacyjny, a następnie przeciągnij do połowy. Teraz weź telefon i przełóż go przez otwory. Jeżeli gumka będzie zbyt długa, przez co telefon będzie wypadał, to możesz okręcić ją wokół telefonu.

Zabezpiecz drzwi przed zamykaniem

Jeżeli wchodząc i wychodząc często przez drzwi, denerwuje cię to, że ciągle się zatrzaskują, możesz je zabezpieczyć. Wystarczy do tego zwykła gumka recepturka. Zaczep ją z jednej strony o klamkę i przeciągnij na drugą stronę tak, aby wcisnąć jednocześnie zapadkę. Dzięki temu drzwi nie będą się zatrzaskiwać, a żeby je otworzyć wystarczy lekkie pchnięcie.

Zapewnij odpowiednią ilość farby na pędzlu

Każdy majsterkowicz wie, że jeżeli chcesz coś pomalować, to musisz użyć odpowiedniej ilości farby na pędzlu. Wkładając go po puszki trudno jest jednak zapewnić optymalną ilość farby. Zazwyczaj nabieramy jej zbyt dużo, a następnie nadmiar ocieramy o krawędź puszki. Staje się ona przez to brudna i ciężko ją domknąć, a cienka warstwa farby szybko zasycha i po zamknięciu możesz mieć problem z ponownym otworzeniem puszki. Dlatego załóż na puszkę gumkę elastyczną, w ten sposób, aby móc zetrzeć na niej nadmiar farby. Po skończonej pracy ściągnij gumkę i gotowe. Puszka będzie nadal czysta, a malowanie okaże się niezwykle proste.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama