Reklama

10 trików, które ułatwią ci sprzątanie i życie

Sprzątanie często zajmuje więcej czasu niż byś chciała. Ogólny stan mieszkania jest na dodatek zwykle niezadowalający. Zawsze znalazłoby się coś do zrobienia. Niekoniecznie jednak masz ochotę spędzać każdą wolną chwilę na porządkach. Przeczytaj, jak te rzeczy codziennego użytku i kilka trików może pomóc ci sprzątać w domu i nie wysilać się za bardzo.

Użyj rolki do ubrań, by pozbyć się kurzu z każdego miejsca

Przejedź taką rolką po kloszach lampy, parapetach, skórzanych sofach i po każdym miejscu, gdzie zbiera się kurz. W przeciwieństwie do miotełki do kurzu, która rozpyli kurz dookoła, rolka przyklei do siebie każdy pyłek.

Wyczyść blender w sekundzie

Aby szybko wyczyścić blender, wlej do niego trzy szklanki gorącej wody i odrobinę płynu do mycia naczyń, a następnie włącz blender (najpierw zamknij pokrywę). Nigdy więcej nie będziesz musiała czyścić blendera ręcznie.

Użyj płynu do płukania tkanin

Wlej płyn do płukania tkanin do brudnej, przypalonej patelni lub garnka z odrobiną gorącej wody, by dokładnie usunąć resztki przypalonego jedzenia.

Odtłuść patelnię gazetą

Weź starą gazetę i przetrzyj nią tłuste powierzchnie, by pozbyć się resztek jedzenia. Następnie umyj patelnią wodą i płynem.

Użyj soli, by wyczyścić żelazko

Posyp deskę do prasowania solą, a następnie przesuń po niej żelazkiem (średnio nagrzanym). Osad zniknie i powierzchnia będzie błyszczeć jak nowa.

Usuń zwierzęcą sierść gumową rękawicą

Aby skutecznie pozbyć się zwierzęcej sierści, przesuń po wszystkich powierzchniach gumową, wilgotną rękawicą. Dzięki temu sierść przyklei się do niej jak magnes.

Dzięki filtrom do kawy twoje okna będą bez smug

Wyczyść okna roztworem octu i wody w proporcjach 1:4, a następnie przetrzyj szyby filtrem do kawy. Dzięki wyjątkowej powierzchni filtrów na szybie nie zostaną żadne smugi.

Użyj oliwki dla dzieci do czyszczenia powierzchni

Dzięki oliwce dla dzieci usuniesz odciski palców ze stali nierdzewnej. Wystarczy nalać odrobinę na ścierkę i wypolerować powierzchnię.

Oliwa zapobiegnie również przylepianiu się mydła do podajnika na mydło i sprawi, że nie będzie się na nim zbierać osad. Wystarczy położyć mydło na cienkiej warstwie oliwki.

Wyczyść butelki z pomocą ryżu

Butelki ciężko umyć od środka, ale jeśli masz pod ręką trochę ryżu, to nie masz problemu. Wsyp do butelki odrobinę ryżu, wlej trochę wody i płynu, a następnie potrząśnij zakręconą butelką energicznie. Wylej zawartość. Butelka jest jak nowa.

Odśwież materac wódką

W butelce z atomizerem wymieszaj pół kieliszka wódki z odrobiną wody i kilkoma kroplami ulubionego olejku eterycznego. Spryskaj tym materac i zostaw do wyschnięcia. Alkohol zabije nieprzyjemny zapach, który tworzy się dzięki bakteriom rozmnażającym się w materacu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama