Reklama

10 tanich trików, które pomogą utrzymać porządek w domu

Jeśli masz problem z utrzymaniem porządku wokół siebie, musisz wiedzieć, że najważniejsza jest dobra organizacja. Wystarczy trochę kreatywności, by z niczego zrobić coś za niską cenę lub nawet bez żadnych kosztów.

Reklama

Użyj pudełek po butach, by zrobić przegródki w szufladach

Po co kupować przegródki do szuflady, jeśli możesz zrobić taki organizer w domu? Potrzebne będą nożyczki i pudełka po butach. Wystarczy przeciąć pudełka wzdłuż lub wszerz, zależy od potrzeby, a następnie włożyć je do szuflady.

Użyj ramki na zdjęcia jako tablicy do pisania

Stwórz tablicę, gdzie zapiszesz ważne rzeczy. Wypełnij ramkę ładnym materiałem lub tapetą, a potem powieś ją w widocznym miejscu, w którym często przebywasz. Użyj zmywalnego pisaka, by zapisać notatki na szkle ramki. Pisak można przyczepić do ramki przy pomocy wstążki.

Użyj tablicy z pinezkami na biżuterię i nie tylko  

Umieść w szafie tablicę z pinezkami, by powiesić na niej akcesoria takie jak biżuteria, szaliki, paski i inne. Dzięki temu będą dobrze widoczne i poukładane. Możesz też zawiesić na tablicy małe lusterko, by przejrzeć się po raz ostatni przed zamknięciem szafy.

Użyj rzepa, by uporządkować pluszaki

Z pomocą rzepa zrobisz porządek z maskotkami, dzięki czemu nie będą zajmować podłogi. Wystarczy przyczepić rzep do tylnej części maskotki, a drugą połowę rzepa przyczepić do ściany.

Użyj drabinki jako stolika nocnego

Taki minimalistyczny gadżet sprawi, że przy łóżku będą zmogły znaleźć się tylko absolutnie potrzebne rzeczy – jak lampka, smartfon, woda. W ten sposób unikniesz bałaganu.

Użyj magnesów, by utrzymać porządek w łazienkowej szafce

Przyczep samoprzylepną taśmę magnetyczną do drzwiczek szafki, by w ten sposób przechowywać nożyczki, wsuwki do włosów i inne metalowe rzeczy, które łatwo się gubią.

Użyj słoików, by zapełnić wolną przestrzeń na półkach

Wypełnij małe słoiki pinezkami, gwoździami, guzikami lub innymi drobnymi rzeczami, a następnie przymocuj zakrętkę słoika do spodu półki. I już! Wolna przestrzeń została wykorzystana.

Użyj ramki na zdjęcia jako miejsca na klucze

Nie musisz już w panice szukać swoich kluczy. Wyrzuć szkło z ramki, a tył wyłóż materiałem, dekoracyjnym papierem lub po prostu pomaluj. Przyczep do niej ozdobne wieszaki, oddzielny dla każdego członka rodziny.

Wykorzystaj korki po winie jako wieszaki

Wykorzystaj niepotrzebne korki po winie, które możesz przymocować do ściany w garażu lub w szafie z narzędziami, by powiesić na nich narzędzia, przedłużacze, szmatki i inne rzeczy.

Wykorzystaj pręt, by przechowywać produkty do czyszczenia

Przymocuj pręt w szafce pod zlewem w kuchni lub łazience, a następnie przechowuj na nim najczęściej używane spraye i środki do czyszczenia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama