Reklama

10 sprytnych sposobów na wykorzystanie patyczków do uszu

Patyczki do uszu to jeden z najpożyteczniejszych i najbardziej wszechstronnych wynalazków. Mogą być wykorzystywane niemal do wszystkiego, a najczęściej znajdują zastosowanie w czyszczeniu i aplikowaniu makijażu. Istnieją jednak jeszcze inne, zaskakujące możliwości, dzięki którym można znacznie ułatwić sobie życie. Oto kilka nietypowych zastosowań patyczków, które być może staną się inspiracją do własnych pomysłów.

Reklama

Pielęgnacja zwierząt domowych

Pysk zwierzęcia jest niezmiernie delikatny. Używając patyczków do czyszczenia okolic oczu i uszu nie tylko ułatwiamy sobie życie, ale również sprawimy, że zwierzęta z większą ochotą będą poddawały się naszym zabiegom pielęgnacyjnym.

Czyszczenie klawiatury

Jeśli nie mamy specjalnych środków do czyszczenia klawiatury, patyczki do uszu doskonale spełnią tu swoją rolę. Dzięki nim można dotrzeć do małych szczelin i pozbyć się z nich brudu i kurzu.

Zapalanie świecy

Jeśli nie możesz dosięgnąć knota świecy zapałką lub zapalniczką, podpal końcówkę patyczka do uszu, a zapalisz świecę bez problemu.

Zacięte zamki

Zanurzenie końcówki patyczka w oleju i posmarowanie nim zaciętego zamka zwykle pomaga, rozwiązując natychmiast problem.

Czyszczenie auta

Dzięki patyczkom małe szczeliny i zakamarki w kokpicie samochodu można dokładnie wyczyścić. Polanie końcówki patyczka środkiem czyszczącym sprawi, że uzyskamy jeszcze lepszy efekt.

Malowanie

Nie masz akurat pędzli do malowania albo nie chcesz ich myć po użyciu przez dzieci? Daj im patyczki do uszu. Świetnie nadają się do twórczości artystycznej, a po skończonej pracy można je po prostu wyrzucić.

Farbowanie odrostów

Farbujesz włosy i masz problem z odrostami? Użyj do ich pomalowania cieni do powiek w odcieniu twoich włosów. Nakładaj je patyczkami do uszu, mieszając dokładnie kolor.

Noś perfumy przy sobie

Osoby, które lubią się perfumować wiedzą, że zapach perfum w ciągu dnia może się ulatniać. Jest na to sposób. Spryskujemy perfumami końcówki patyczków do uszu i wkładamy je do szczelnie zamykanej torebki foliowej. Będzie można ich użyć w ciągu dnia w dowolnej chwili!

Pozbądź się wyprysków

Wiadomo powszechnie, że wyciskanie pryszczy może pozostawić na skórze blizny i sprawić, że wokół pojawią się kolejne wypryski. Jest na to jednak sposób. Po umyciu twarzy gorącą wodą używamy dwóch patyczków do ich wyciśnięcia. Trzeba to robić delikatnie, aby nie uszkodzić skóry.

Używaj kosmetyki do końca

Chcesz wyjąć resztkę maskary lub błyszczyka z aplikatora? Wyjmij ją patyczkiem do uszu i nakładaj na rzęsy lub usta; to świetny aplikator.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama