Reklama

10 sprawdzonych sposobów na przechowywanie butów

Jeżeli jesteś posiadaczką dużej kolekcji butów, to na pewno wiesz jak problematyczne staje się ich przechowywanie. Przedstawiamy ci 10 sprawdzonych sposobów na to, jak przechować i organizować buty, aby były zadbane i nie ulegały uszkodzeniom, a ty odzyskasz porządek w szafie i przestrzeń, a przede wszystkim już nigdy nie będziesz musiała szukać zaginionych butów.

Reklama

Karnisz na dziecięce buciki

Dziecięce buciki są malutkie i piękne. Nie zajmują dużo miejsca, ale ich organizacja to klucz do sukcesu zapracowanych rodziców. Po co więc szukać zaginionego bucika po całym domu, skoro można wszystkie przechowywać w jednym miejscu. Wykorzystaj w tym celu karnisz. Buciki idealnie nadadzą się do przyczepiania na żabkach do firanek, a ty zawsze będziesz miała je pod ręką.

Wieszak na buty z listew ozdobnych

Wykorzystaj ozdobne listwy do stworzenia oryginalnego wieszaka na buty. Jeżeli zawiesisz go wysoko, sprawi to wrażenie większej przestrzeni. Buty zamiast na podłodze układaj więc pod sufitem.

Półka z kurtyną

Ozdobna półka z zasłonką nie tylko pozwoli zorganizować twoje obuwie, ale również doda uroku twoim pomieszczeniom. Wykorzystaj mało używany róg i utwórz kącik dla swoich butów, który z łatwością zakryjesz zasłonką kiedy tylko będziesz chciała.

Japonki na wieszakach

Jeżeli jesteś szczęśliwą posiadaczką sporej kolekcji japonek, możesz je z łatwością przechować za pomocą zwykłych wieszaków na ubrania. Druciane wieszaki odegnij w ten sposób, aby możliwe było zawieszenie na nich butów i umieść w szafie. Proste rozwiązanie, a pozwoli ci zawsze mieć pod ręką ulubione japonki, bez biegania i szukania drugiego buta do pary.

Układaj buty na schodach

Jeżeli nie masz możliwości zorganizowania miejsca na szafkę na buty, to zamiast zrzucać wszystkie w jednym miejscu, rozłóż obuwie na schodach. Pozwoli ci stworzyć efekt poukładanych butów, bez konieczności kupowania nowej szafki. Jedna para butów na każdym stopniu, wygląda estetyczniej, niż cała góra usypanego i pomieszanego obuwia.

Półka koło schodów

Schody można wykorzystać w jeszcze jeden sposób. Zrób półkę na całej ich długości. Pozwoli ci to na zorganizowanie nie tylko butów, ale i innych rzeczy jak kurtki czy książki.

Półka na buty pod schodami

Niewykorzystana przestrzeń pod schodami może stać się idealnym miejscem na półki z butami. Po co więc marnować tyle miejsca, skoro można je w łatwy sposób wykorzystać. Jest to szczególnie cenny pomysł w małych domach, gdzie liczy się każdy centymetr powierzchni.

Pantofle w puszkach po farbie

Stare puszki po farbach mogą stać się oryginalnymi półeczkami na kapcie. Przykręć je do ściany pod półką lub w dowolnym miejscu, nawet jeżeli przestrzeń jest ograniczona. Pozwoli ci to na zaoszczędzenie miejsca, ale również stworzy oryginalny klimat pomieszczenia przez nietypową półkę. W końcu recykling jest teraz modny.

Stare skrzynki

Skoro jesteśmy już przy recyklingu, to może wykorzystać stare drewniane skrzynki jako półki na buty? Pomaluj je na wybrany kolor, przykręć do ściany i gotowe. Możesz układać już swoje ulubione buty, na nowych półkach.

Wystaw buty w szklanej gablotce

Jeżeli twoja miłość do butów jest tak wielka, że uważasz je za dzieła sztuki i chcesz się nimi chwalić tak często jak tylko się da, to wystaw je w szklanej gablotce. Wyeksponujesz w ten sposób najlepsze okazy, a jednocześnie zaoszczędzisz miejsce na podłodze.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama