Reklama

10 produktów kuchennych, które zrewolucjonizują proces czyszczenia

Okazuje się, że możesz wyczyścić swój dom tanio i skutecznie, zastępując popularne środki chemiczne do czyszczenia ich domowymi alternatywami. Nigdy więcej nie będziesz musiał wydawać fortuny na specjalistyczne substancje chemiczne. Równie skuteczne, naturalne rozwiązania znajdziesz w swoich szafkach kuchennych. Oto kilka sztuczek, które zrewolucjonizują domowe porządki:

Czyść krany przy pomocy folii

Weź w ręce kawałek folii aluminiowej i użyj go do wyszorowania kranu i innych elementów chromowanych. Pamiętaj, aby wykorzystać błyszczącą stronę folii!

Usuwaj plamy przy pomocy cytryny

Powszechnie wiadomo, że cytryna jest naturalnym środkiem wybielającym. Wystarczy wycisnąć jej sok na plamy i pozostawić do wyschnięcia na słońcu. Środek ten jest skuteczniejszy od większości odplamiaczy i zdecydowanie od nich tańszy.

Usuwaj kurz płynem do płukania

Wykorzystanie płynu do płukania jest doskonałym sposobem na ograniczenie zjawiska przyciągania elektrostatycznego, które przyciąga kurz do naszego telewizora. Wystarczy umieścić jego niewielką ilość na miękkiej ściereczce, a następnie porządnie wytrzeć ekran.

Czyść kuchenkę mikrofalową wodą

Czyszczenie kuchenki mikrofalowej jest zawsze sporym wyzwaniem. Nie zawsze musi tak być! Aby wyczyścić ją skutecznie i bez wielkiego wysiłku umieść w środku dwie szklanki wody i zagotuj je w maksymalnej temperaturze przez około 5 minut. Nagromadzona w ten sposób para wodna pomoże nam w pozbyciu się uporczywych plam - najlepiej zrób to za pomocą gąbki.

Odblokuj zlew

Coś zablokowało rurę odprowadzającą? Możesz bardzo łatwo pozbyć się tego problemu . Wystarczy rozpuścić dwie tabletki Alka-Seltzer w szklance wody, a następnie wlać ten roztwór do zlewozmywaka. Poczekaj pięć minut, a następnie odkręć kurek ciepłej wody. Efekt powinien być zadowalający.

Usuwaj kurz rolką do ubrań

Rolka to niezwykle przydatne narzędzie. Pozwala na szybkie usunięcie kurzu i sierści zwierząt z wszelkich tkanin, abażurów i sofy.

Nabłyszcz zmatowiałe sztućce

Gdy będziesz gotować ziemniaki, zachowaj trochę wody. Namocz w niej zmatowiałe sztućce (przez około godzinę), a następnie umyj i wypoleruj przy pomocy miękkiej ściereczki. Powinny wyglądać jak nowe.

Czyść meble ogrodowe sodą oczyszczoną

Wystarczy zebrać nasze plastikowe meble ogrodowe i porządnie wytrzeć je, dodając odrobinę sody oczyszczonej. Następnie meble należy spłukać i cieszyć się ich połyskiem.

Uratuj przypalone patelnie przy pomocy rabarbaru

Nasze przypalone patelnie widziały już lepsze dni? Jak przywrócić im nowe życie? Wystarczy położyć na nie kilka kawałków posiekanego rabarbaru i gotować do chwili, aż staną się kleiste. Następnie całość należy dokładnie spłukać. Patelnia powinna wyglądać jak nowa.

Myj podłogę łazienki dodając trochę octu

Rozcieńczając pół szklanki octu w kuble wody otrzymamy bardzo skuteczny środek do czyszczenia podłóg. Pomoże on nam w pozbyciu się zabrudzeń i twardych zacieków z naszych płytek, by ponownie mogły lśnić czystością.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama