Reklama

10 pomysłowych sposobów na wykorzystanie artykułów biurowych

Czy klipsy na dokumenty i spinacze biurowe opanowały twoje domowe biurko i szuflady. Wierz mi, nie jesteś sam. Zdecydowanie zbyt często materiały biurowe, zaprojektowane z myślą o naszej wygodzie, stają się przyczyną ciężkiego do opanowania bałaganu. Na szczęście odkryliśmy kilka sprytnych pomysłów, na ich twórcze wykorzystanie. Przekonajcie się sami.

Reklama

Dekorowanie pinezkami

Główki pinezek mogą okazać się ciekawym elementem dekoracyjnym, który przekształci zwykłe biurko lub krzesło w wyróżniające się dzieło sztuki. Niestety zwykle wiąże się to z dość wysoką ceną. Spróbuj jednak odrobinę ubarwić swoje miejsce pracy, wykorzystując kilka paczek złotych pinezek.

Skorzystaj z ołówków

Nasze pokaźne zapasy nieużywanych ołówków mogą być wykorzystane przy suszeniu naczyń. Połącz je z drewnianą deską, aby stworzyć wyjątkowy stojak na świeżo umyte naczynia i sztućce. Oczywiście najpierw przytnij ich ostre końcówki. Pozostaw gumki tam gdzie były - będą działać jako swoisty bufor ochraniający naczynia.

Papierowe torby

Wyjmij spod zlewu stosy papierowych toreb oraz reklamówek i uporządkuj je według jakiegoś systemu. Możesz posortować je pod względem kształtu lub rozmiaru. Następnie umieść je w jednym miejscu, uchwytami do góry, aby można było za nie łatwo chwycić, gdy tylko okażą się potrzebne.

Sztuczka magnetyczna

Wspomagana przez kilka samoprzylepnych magnesów papierowa teczka może okazać się poręcznym miejscem na przechowanie listów i często wykorzystywanych dokumentów. Równocześnie możesz wykorzystać taśmę malarską lub papeterię do udekorowania swojego miejsca pracy.

Zarządzanie przepisami

Segregatory i kieszenie na dokumenty mogą doskonale służyć do przechowywania naszych kuchennych przepisów. Wykorzystaj specjalne zakładki, aby uporządkować żywność pod względem wybranej przez siebie kategorii. Kieszenie można wykorzystać również do przechowywania tygodniowego planu posiłków oraz osobistych, kuchennych notatek.

Stylowe przechowywanie dokumentów

Dawno minęły czasy, gdy szafki na dokumenty wyglądały korzystnie jedynie w biurze. Obecnie (dzięki pomysłowym kształtom i krzykliwym kolorom) możesz wykorzystać je w praktycznie każdym pomieszczeniu, nie wychodząc przy tym na pracoholika.

Pomoc dla kucharza

Czy sięgnęliście kiedyś ręką do kuchennej szafki i napotkaliście stertę nieuporządkowanych garnków i patelni. Ciężko o coś bardziej denerwującego. Możesz jednak przechowywać swoje naczynia w uporządkowany sposób, przy pomocy specjalnych sorterów na dokumenty. Dzięki nim łatwo odnajdziesz potrzebny w danej chwili przedmiot. Owe improwizowane regały mogą okazać się skuteczne nawet na niewielkiej przestrzeni.

Toczące się butelki

Ta prosta sztuczka pomoże rozwiązać jeden z najbardziej frustrujących problemów w naszych lodówkach. Przypięcie kilku klamerek na dokumenty do jej półek zabezpieczy umieszczone tam butelki przed przesuwaniem się. Dzięki temu będą one również zajmować zdecydowanie mniej miejsca.

Informacja dla ogrodnika

Karteczki samoprzylepne w ogrodzie? Dlaczego nie?! W końcu papryka, pomidory i rzodkiewka pod ziemią wyglądają tak samo. Zapominalski ogrodnik powinien dokładnie opisać swoje uprawy, a karteczki samoprzylepne nadają się do tego celu doskonale. Można oznakować nimi również pojemniki z sadzonkami, aby mieć pewność, że trafią one w odpowiednie miejsce.

Świetliste długopisy

Wytworne żyrandole, wykonane przez hiszpańskich projektów, potrafią dodać klasy każdemu pomieszczeniu. Możesz jednak własnoręcznie stworzyć podobne dzieła, wykorzystując zestaw lamp, kilka metalowych cylindrów, spinacze do dokumentów oraz długopisy Bic. Wykorzystaj tak wiele długopisów, jak tylko będziesz w stanie ich zgromadzić.

Zobacz także:

Meble biurowe na najwyższym poziomie

Artykuł sponsorowany: Jaką niszczarkę do papieru wybrać?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama