Reklama

10 nietypowych zastosowań oliwki dla dzieci

Oliwka dla dzieci jest produktem, który dla większości ludzi nadaje się wyłącznie dla dzieci i ich rodziców. Co jednak, jeżeli ma o wiele więcej zastosowań? Ten tani i skuteczny produkt faktycznie możesz zastosować w wielu sytuacjach. Zdziwisz się ile dzięki niemu zdziałasz. Poznaj listę 10 zaskakujących i nietypowych zastosowań oliwki dla dzieci.

Wyczyść uszy

Dzięki oliwce dla dzieci idealnie wyczyścisz uszy. Pozbądź się woskowiny, wlewając kilka kropli oliwki do ucha. Przechyl głowę na bok, drugie ucho zatkaj watą, aby oliwka się nie wylała. Po wlaniu oliwki zatkaj drugą dziurkę i pozostaw na około godzinę. Po tym czasie woskowina powinna całkowicie zmięknąć i wypłynąć wraz z oliwką. Dla pewności możesz delikatnie przetrzeć ucho watą. Jeżeli masz zatkane ucho, a woskowina nie rozpuściła się po takim zabiegu, możesz spróbować delikatnie rozgrzać oliwkę, pamiętając aby nie poparzyć przewodów słuchowych i w takiej postaci wlać do ucha. Woskowina powinna ulec ciepłej, tłustej oliwce. Pamiętaj jednak aby uważać podczas zabiegów, a najlepiej skonsultować się wcześniej z lekarzem rodzinnym lub laryngologiem, aby dowiedzieć się czy nie ma przeciwwskazań do zastosowania oliwki w twoim przypadku.

Wyczyść i nabłyszcz stalowe elementy

W przypadku stalowych blatów, obudowy lodówki czy zmywarki, ciężko jest utrzymać je w czystości. Każdy dotyk pozostawia wyraźne ślady odcisków palców, a próba ich zmycia powoduje powstawanie nieestetycznych smug. Również kije golfowe potrzebują dokładnego czyszczenia.  Zamiast więc kupować drogie środki chemiczne do czyszczenia i nabłyszczania, użyj kilku kropli oliwki dla dzieci. Weź miękką szmatkę i wetrzyj kilka kropli oliwki w blaty ze stali nierdzewnej lub kije golfowe. Dzięki temu pozostaną czyste i zyskają piękny połysk. Wszystko to niskim kosztem.

Napraw skrzypiące zawiasy

Zawiasy w drzwiach lubią co jakiś czas dać znać o swoim istnieniu. Skrzypią wtedy i ciężko nimi poruszać. Zamiast używać  specjalnych smarów, które mają adekwatną cenę, możesz spróbować sposobu z oliwką dla dzieci. Nanieś kilka kropli miękką szmatką lub patyczkiem do uszu i gotowe. Szybko i tanio rozwiążesz problem skrzypiących drzwi.

Ogrzej się

Jeżeli w zimny dzień zamierzasz wyjść z domu, jednak sama myśl o tym przyprawia cię o gęsią skórkę, spróbuj użyć oliwki dla dzieci, która cię rozgrzeje. Nasmaruj nią całe ciało, a tłusta konsystencja po chwili pomoże zamknąć pory w skórze i dzięki temu nie będziesz tracić tyle ciepła co zwykle. Poczujesz się nieco cieplej, choć najlepiej w mroźny dzień po prostu nie wychodzić z domu.

Zrób środek odstraszający komary

Latem komary atakują niemal wszystkich. Swędzące ukąszenia szczególnie dzieciom dają się we znaki. Aby temu zapobiec, możesz kupić środek odstraszający komary, lub zrobić go w domu samodzielnie, dzięki czemu będzie bezpieczny nawet dla maluchów. Wystarczy, że w pustej butelce ze spryskiwaczem wymieszasz oliwkę z kilkoma kroplami Detolu lub Amolu. Spryskuj ciało niewielką ilością, unikając okolic twarzy i dłoni. Komary będą trzymały się z daleka.

Odklej plaster

Jeżeli masz problem z odklejeniem plastra, który mocno przykleił się do skóry, spróbuj wykorzystać oliwkę dla dzieci. Nanieś troszkę oliwki na brzegi i po chwili bez bólu i problemu oderwij plaster. Oliwka idealnie wyczyści również skórę z lepkich pozostałości kleju.

Ściągnij za mały pierścionek

Jeżeli mierząc nowy pierścionek okaże się, że nie możesz go ściągnąć, albo po prostu spuchły ci palne i to jest przyczyna twojego problemu, spróbuj nasmarować palec oliwką dla dzieci. Im dłużej pierścionek pozostanie na palcu, tym większy powstanie obrzęk i tym trudniej będzie go ściągnąć, dlatego zrób to w miarę szybko. Po nasmarowaniu, pierścionek powinien bez problemu ześlizgnąć się z palca. Ten sposób działa na niemal wszystkie zablokowane części ciała (dłonie w bransoletkach, stopy czy palce).

Pielęgnuj skórzane buty, torebki i kurtki

Zamiast kupować nowe pasty czy płyny do czyszczenia i pielęgnacji skórzanych butów, torebek czy kurtek, użyj kilku kropli oliwki dla dzieci i miękkiej szmatki. Skóra nie tylko będzie wyczyszczona i błyszcząca, ale również odpowiednio zabezpieczona. Możesz tej metody użyć również na skórzanych meblach. Dzięki temu pozbędziesz się kurzu i zabezpieczysz meble.

Nasmaruj zamek w drzwiach

Jeżeli zamek w twoich drzwiach niebezpiecznie skrzypi lub się zacina, to znak, że należy go naoliwić. Najłatwiej zrobić to za pomocą oliwki dla dzieci. Weź kilka kropli i nanieś na klucz. Następnie włóż go do zamka i przekręć parę razy w każdą stronę. Dzięki temu zamek szybko i w prosty sposób będzie naoliwiony i problem zniknie.

Pozbądź się przyklejonej gumy do żucia

Jeżeli masz gumę do żucia przyklejoną do włosów lub dowolnej powierzchni, możesz szybko się jej pozbyć za pomocą oliwki dla dzieci. Nasmaruj dane miejsce odrobiną oliwki i pozostaw na kilka minut. Po chwili guma powinna łatwo odejść nie zostawiając po sobie śladów. Nie radzimy stosować tej metody na ubraniach, gdyż spowoduje powstanie tłustych plam, które są trudne do sprania. W tym przypadku lepiej zadziałać niską temperaturą i wykruszyć gumę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama