Reklama

10 genialnych sposobów, jak przechowywać pokrywki od garnków

Kuchnia to miejsce, gdzie każdego dnia przygotowujemy posiłki. Przechowujemy więc w niej różne naczynia i akcesoria potrzebne do gotowania. W funkcjonalnie urządzonej kuchni łatwiej będzie nam przyrządzić obiad czy kolację, dlatego warto w zorganizowany sposób przechowywać kuchenny asortyment. Jednymi z kłopotliwych akcesoriów są pokrywki, na które często brakuje miejsca. Przytwierdzone do nich uchwyty utrudniają złożenie ich na stosie, a ułożone na garnkach zajmują dużo miejsca i często sprawiają, że szafka się nie zamyka. Warto więc poznać sprawdzone sposoby na ich przechowywanie, dzięki którym zaoszczędzimy miejsce w kuchni i uzyskamy łatwy dostęp do potrzebnej w danej chwili pokrywki. Gdzie można je schować? Podpowiadamy.

Reklama

Wieszak na pokrywki na drzwiczkach

Doskonałym sposobem na przechowywanie pokrywek jest wieszanie ich na drzwiach lub – jeśli jest miejsce – na ścianie szafki. W tym celu warto zakupić specjalny wieszak na pokrywki, dzięki któremu zaoszczędzimy miejsce i posortujemy pokrywki. Łatwiej wtedy będzie na wybrać odpowiednią.

Haczyki na ręczniki

Alternatywą dla wieszaka na pokrywki mogą być haczyki na ręczniki. Wystarczy zamontować na wewnętrznej stronie drzwiczek szafki dwa haczyki pod kątem 45 stopni. Należy umiejscowić je w takiej odległości od siebie, aby ułożona na nich pokrywka nie spadała.

Wieszak na ręczniki

Dobrym pomysłem na przechowywanie pokrywek jest też zamontowanie na drzwiach szafki podłużnego wieszaka na ręczniki. Za takim wieszakiem można umieścić kilka pokrywek, zaczepiając je na uchwytach.

Zawieś pokrywki na ścianie

Na przechowywanie pokrywek można również przeznaczyć jedną ścianę. Wystarczy zamontować na niej kilka haczyków lub podłużnych uchwytów. Można na nich zawieszać nie tylko pokrywki, ale też inne akcesoria kuchenne. Taka ściana będzie się naprawdę dobrze prezentować, jeśli zostanie zaprojektowana w odpowiedni sposób.

Haczyki pod szafkami

Istnieje ryzyko, że zamontowanie uchwytów na drzwiach szafki, może poniszczyć meble, np. gdy przebijemy się na zewnętrzną stronę. Może być też problem z zamknięciem szafki. Dobrym sposobem jest więc zamontowanie haczyków pod górnymi szafkami. Będziemy mieli wtedy bardzo łatwy dostęp do pokrywek i szybko odnajdziemy tę odpowiednią.

Plastikowy pojemnik lub miska

Jeśli chcemy schować pokrywki do szafki, można wykorzystać do tego stary pojemnik lub miskę. Wystarczy ułożyć w nich wszystkie pokrywki, dzięki czemu będą znajdowały się w jednym miejscu i nie będziemy musieli szperać za nimi między garnkami i innymi akcesoriami.

Znajdź odpowiednie miejsce w szufladzie

Często w szafce już nie ma miejsca na umieszczenie w niej pokrywek. Można więc schować je do szuflady, przeznaczając jedną jedynie na pokrywki lub dodając je tam, gdzie jest miejsce pomiędzy innymi naczyniami.

Dodatkowa, płytka szuflada

Szuflada na pokrywki nie musi być głęboka, wystarczy dość płytka, aby je pomieścić. Można więc zamontować taką szufladkę nad każdą głęboką, w której przechowywane są garnki. W ten sposób szybko odnajdziemy potrzebny garnek i pasującą do niego pokrywkę.

Suszarka do naczyń

Do szafki można wstawić także starą suszarkę do naczyń, do której powkładamy pokrywki. Przegródki na naczynia zapewnią porządek. Dzięki takiej suszarce umieścimy pokrywki w pionie, przez co będziemy mieli do nich łatwy dostęp.

Przegródka na płyty CD

Zamiennikiem takiej suszarki do naczyń może być przegródka na płyty CD. Wystarczy powkładać do niej pionowo pokrywki, dzięki czemu szybko je uporządkujemy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama