Reklama

Jak jeździć na wakeboardzie?

Jak nauczyć się jeździć na wakeboardzie? Dla osób, które to już robiły jazda na wakeboard może się wydawać dziecinnie prosta, jednak dla tych, którzy nie mają w tym zakresie żadnego doświadczenia wydaje się to być niezwykle skomplikowane.

Rzeczy, których potrzebujesz

* odwaga

* pieniądze

Najpierw należy znaleźć dobrego instruktora. Najlepiej jest, aby miał on doświadczenie i potrafił wytłumaczyć na bieżąco co i jak należy robić.

Wiązania. Musimy zorientować się, czy jesteśmy goofy czy regular - co oznacza, że musimy wiedzieć czy jesteśmy prawo czy lewo nożni. Najlepiej to sprawdzić skacząc z miejsca do przodu. Jeśli skoczymy na prawą nogę, najpierw wówczas należy ustawić wiązania tak, aby prawa noga była z przodu deski (goofy). Oczywiście sami nie będziemy przestawiać wiązań tylko nasz instruktor (pan który później będzie kierował motorówką).

Wsiadamy na motorówkę z panem instruktorem oraz deseczką i płyniemy w morze (jezioro lub inny zbiornik wody).

Ubieramy kapok - koniecznie. Bez względu na to, czy potrafimy pływać czy nie. Zresztą tak czy owak nawet gdybyśmy go bezmyślnie nie chcieli założyć wówczas znajdzie się na pewno ktoś, kto nas do tego zmusi.

Zakładamy deskę. Aby lepiej było wsadzić nogi w wiązania najlepiej polać je (wiązania) olejem.

Wskakujemy z deską do wody. Nie utopimy się pod warunkiem, że będziemy mieć założony kapok.

Ustawiamy się w wodzie w takiej pozycji, aby przednia krawędź deski wystawała ponad powierzchnię wody. Nogi powinny być ugięte w kolanach.

Trzymamy mocno uchwyt z linką za którą będziemy ciągnięci przez motorówkę. Ważne, aby przed startem bardzo mocno się trzymać. Jeśli nie będzie on nam dobrze leżał w rękach, wówczas z dużym prawdopodobieństwem wypuścimy go podczas pierwszego szarpnięcia.

Jak opanujemy start to właściwie potrafimy już pływać. Ogólnie reszta podobna do jazdy na snowboardzie (ale upadki znacznie mniej bolesne).

Wskazówki

* Jeśli nigdy nie uprawialiśmy sportów wodnych wówczas lepiej zacząć od nart wodnych.

Uwaga!

* Warto przed wakeboardem poćwiczyć mięśnie rąk oraz pleców - jeśli tego nie zrobimy zakwasy nie pozwolą nam na następny dzień wstać z łóżka.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama