Reklama

Dlaczego warto jeść płatki owsiane?

Płatki owsiane zawierają mnóstwo składników odżywczych i są uzupełnieniem codziennej diety. Spożycie miski płatków na śniadanie zapewni energię na cały poranek! Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób sięga po taki zdrowy produkt, który przyczynia się nie tylko do utrzymania prawidłowej wagi ciała ale również pomaga zwalczyć wiele problemów zdrowotnych, które są dla nas uciążliwe.

Odżywiają skórę

Najbardziej widocznym i równocześnie pozytywnym skutkiem spożywania płatków owsianych będzie poprawa kondycji skóry. Stanie się ona jędrna i gładka, a wszelkie przebarwienia znikną.

Wspomagają sen

Wysoka zawartość magnezu w płatkach owsianych pomaga stymulować pracę układu nerwowego, a tym samym leczy problemy z bezsennością. Już po kilku dniach jedzenia produktów zawierających owies zauważymy znaczną poprawę.

Wzmacniają włosy

Włókna zawarte w owsie są bardzo przydatne w regeneracji włosów. Witamina E zapewnia prawidłowe odżywienie włosów i dogłębną regenerację.

Zapewniają mocne kości

Spożywanie płatków owsianych przyczynia się do wzmocnienia kości, dzięki dużej zawartości wapnia. Składniki odżywcze, które znajdziemy w owsie pomagają utrzymać mocne kości przez długie lata.

Zapewniają więcej energii

Płatki owsiane dostarczają nam wiele energii potrzebnej dla efektywniejszej pracy organizmu. Tłuszcze w naturalny sposób dostarczają energię, która jest magazynowana w organizmie.

Wspomagają trawienie

Płatki owsiane są bogate w błonnik, który poprawia działanie naszego układu trawiennego. W naturalny sposób możemy pozbyć się uporczywego problemu i w szybkim czasie wspomóc swój układ trawienny.

Wzmacniają mięśnie

Owies zawiera około 15 procent białka, które jest niezbędne dla osób regularnie korzystających z siłowni. Uzupełnienie codziennej diety w płatki owsiane pomoże rozbudować tkankę mięśniową i wzmocnić mięśnie.

Pomocne przy ukąszeniach owadów

Jedną z mniej znanych właściwości płatków owsianych jest pomoc przy leczeniu ukąszeń owadów. Związki odżywcze i przeciwutleniacze w szybszy sposób działają od środka na ukąszenia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama