Reklama

11 zaskakujących zastosowań masła orzechowego

Masło z orzechów ziemnych nie powinno być zarezerwowane dla przedszkolaków! Ma ono znacznie więcej do zaoferowania niż jako dodatek do kanapki z dżemem (choć je uwielbiam). Dowiedz się, jak można w niekonwencjonalny sposób użyć masła z orzeszków ziemnych.

Czyszczenie

Pozbądź się zapachu ryby. Nie możesz się go pozbyć? Po usmażeniu ryb połóż kleks masła orzechowego na patelni – zaabsorbuje nieprzyjemny zapach!

Czyszczenie winylu i skóry. Wcieraj okrężnymi ruchami masło orzechowe w skórzane/winylowe meble i zetrzyj ścierką do polerowania. Jak łatwo się domyślić, meble będą miały zapach masła orzechowego, dlatego dobrze jest zmieszać go z perfumowanym olejkiem.

Naprawianie porysowanych płyt DVD i CD. Posmaruj porysowaną płytę masłem orzechowym i zetrzyj ją za pomocą suchej ścierki. Voilà!

Klejące się przedmioty

Usuwanie gumy do żucia z włosów. Wetrzyj masło w gumę, usuń ją palcami i zetrzyj pozostałość szmatką.

Usuwanie gumy do żucia z dywanu. Podobnie jak w przypadku usuwania gumy z włosów, ale bez marudnego człowieka: usuń tak dużo gumy, jak się da, a następnie wetrzyj w nią masło orzechowe.

Usuwanie naklejek. Wetrzyj masło orzechowe w naklejki i usuń je!

Usuwanie kleju z rąk. Jeżeli ręce kleją ci się od super glue (mi zawsze!) i nie możesz tego znieść (ja nie mogę!), wystarczy wetrzeć masło orzechowe w skórę rąk i wytrzeć papierowym ręcznikiem. Działa jak za zaklęciem!

Zdrowie i uroda

Depilacja. Jeśli kiedykolwiek musiałaś się wydepilować, a wszystkie żele i kremy ci się skończyły, sięgnij po masło orzechowe. Oleje zawarte w maśle orzechowym są doskonałe dla naszej skóry!

Podawanie leków małym dzieciom i zwierzętom. Grymaśne dzieci i kapryśne zwierzęta nie zawsze chcą przyjąć swoje lekarstwo – ale i jedne, i drugie uwielbiają masło orzechowe! Zanurz tabletkę w maśle orzechowym, a od razu ją połkną. Na wypadek, gdybyś się zastanawiała, psy i koty nie są na nie uczulone, jest dla nich zdrowe!

Jedzenie

Masło. Masło z orzeszków ziemnych jest doskonałym substytutem dla zwykłego masła – o ile orzechowy smak współgra z całą potrawą.

Droższe masła orzechowe. O ile pyszne są zarówno masło z migdałów, jak i masło z orzechów nerkowca, oba te rodzaje mogą być z powodzeniem zastąpione masłem z orzechów ziemnych!

Polewa do naleśników. Poważnie, czy jest coś, co brzmi pyszniej niż naleśniki z masłem orzechowym, nutellą i bananami?!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama