Reklama

Jak zdezynfekować telefon?

Wiele osób nie potrafi rozstać się z telefonem na krok. Służy nam do szeroko pojętej komunikacji ze światem. Jednak częste dotykanie powoduje, że na powierzchni rozwijają się bakterie i wirusy. Sprawę pogarsza fakt, że często kładziemy telefon w różnych, nie zawsze sterylnych, miejscach. Z tego powodu przykładanie go do twarzy może być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Dlatego sprzęt trzeba regularnie dezynfekować. Jak to zrobić? Sprawdźmy.

Reklama

Dlaczego warto czyścić telefon?

Pot, naskórek czy tłuszcz gromadzący się na telefonie, w połączeniu z temperaturą, urządzenia sprzyja rozwojowi bakterii i wirusów. Dlatego czyszczenie telefonu trzeba przeprowadzać jak najczęściej (minimum raz w tygodniu).

Czyszczenie telefonu wodoodpornego

Jeśli jesteśmy posiadaczami wodoodpornego smartfonu, zadanie mamy ułatwione. Wystarczy przetrzeć go dokładnie delikatną szmatką (najlepiej z mikrofibry), nasączona wodą z dodatkiem mydła w płynie. Należy pamiętać, że tak samo trzeba wyczyścić etui (tzw. case), które jest wykonane przede wszystkim z tworzywa sztucznego.

Czyszczenie na sucho

W przypadku telefonu, któremu kontakt z wilgocią może zaszkodzić, należy przecierać go suchą ściereczką z mikrofibry. Ewentualnie można posłużyć się chusteczkami do czyszczenia okularów albo nawilżonymi ściereczkami jednorazowymi. W takim wypadku smartfon musi być czyszczony z taką samą częstotliwością, jak mycie rąk.

Środki dezynfekujące

Do dezynfekcji nadają się świetnie środki do czyszczenia sprzętu komputerowego. Używając ich, należy zwrócić uwagę, czy producent daje możliwość używania ich do smartfonów. Zbyt mocny środek może zniszczyć np. delikatny aparat fotograficzny. W zastępstwie można posłużyć się alkoholem izopropylowym dostępnym w sklepie z akcesoriami elektronicznymi. Wystarczy niewielką ilość nanieść na czystą szmatkę, a następnie przetrzeć nią smartfon.

Zobacz również : Telefony wodoszczelne dla każdego. Sprawdzą się w każdych warunkach

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama