Reklama

Jak zapobiec przenoszeniu się zarazków na telefon?

Telefon komórkowy to rzecz, którą przez większość czasu trzymasz w ręce. Jest on magnesem dla bakterii i zarazków. Mamy go prawie wszędzie, w biurze, w miejscach publicznych toaletach. W tych wszystkich miejscach gromadzą się bakterie, które przenosimy na telefon. Ostatnio często się mówi, że telefon jest brudniejszy niż toaleta. Oto kilka sposobów na zatrzymanie zarazków z dala od telefonu.

Reklama

Etui z klapką

Etui z zamykaną klapką jak książka może pomóc w przenoszeniu się zarazków ze środowiska na telefon. Zacznij już myśleć o zmianie etui na telefonie.

Często myj ręce

Regularne mycie rąk sprawia, że mniej zarazków zostaje na telefonie. Jeśli nie masz możliwości umycia rąk, stosuj od czasu do czasu żele do dezynfekcji na bazie alkoholu. Alkohol zabija 99% wszystkich bakterii na rękach.

Nie wycieraj telefonu ręcznikiem papierowym

Sztywne włókna ręcznika papierowego mogą zarysować powierzchnię wyświetlacza, nawet gdy ręcznik jest wilgotny. Powstałe rysy nie tylko ograniczają czytelność wyświetlacza, lecz także w nich mogą gromadzić i namnażać zarazki.

Trzymaj telefon z dala od stołu

Podczas przeglądania telefonu, istnieje możliwość przeniesienia śladowych ilości śliny zmieszanej z pokarmem na ekran telefonu. Odkładaj telefon z dala od talerza, a przed dotknięciem telefonu, dokładanie umyj ręce.

Ogranicz miejsca, w których używasz telefonu

Staraj się nie zabierać telefonu ze sobą do łazienki. Przycisk spłuczki, klamka drzwi czy bateria umywalki to wylęgarnia bakterii. Uważaj również na miejsca, w których kładziesz telefon. Położenie go w pobliżu zlewu, kosza lub talerza to jak proszenie się o kłopoty.

Zmniejsz częstość dotykania telefonu

Nie bądź zbyt szczodry w użyczaniu telefonu innym ludziom. Jeśli tak się już stało, umyj telefon jeszcze tego samego dnia. Nie wiesz, kiedy oni ostatni raz umyli ręce i czego dotykali nim skorzystali z twego telefonu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama