Reklama

Jak wyczyścić przyciski telefonu?

Olej, kurz, brud to wszystko przenosimy z dłoni na nasze telefony, za każdym razem, gdy sprawdzamy tylko godzinę lub powiadomienia. Z czasem drobiny kurzu i brudu gromadzą się pod przyciskami i wokół nich, czasem utrudniając ich działanie. Brud ten z powodzeniem można usunąć samemu , bez potrzeby oddawania telefonu do serwisu. Oto czego potrzebujesz, aby usprawnić działanie swego telefonu.

Rzeczy, których potrzebujesz

* alkohol izopropylowy

* pałeczki kosmetyczne

* powietrze w sprayu

Po pierwsze telefon należy wyłączyć, jeśli to możliwe wyciągnąć baterie. Następnie zmocz pałeczkę w alkoholu, nie za dużo by alkohol z niej nie kapał i nie wniknął do wnętrza telefonu. Pałeczką oczyść okolice przycisku. Nasączona pałeczka zgarnie luźne włókna, będące wokół przycisku. Dla bezpieczeństwa odwróć telefon, przyciskami w dół, w razie gdyby pałeczka była zbyt mokra i nadmiar alkoholu mógł wśliznąć się do środka. Powciskaj przycisk parę razy, aby dodatkowo wydobyć kurz, spod przycisku.

Przemyj ramkę wokół przycisku

Kiedy przemyliśmy przyciski, pora na ramkę telefonu. Wciśnij guzik i przemyj otwór alkoholem. Dociśnij jedną stronę przycisku, a drugą przetrzyj. Gdy przemyjesz jedną stronę, przetrzyj pałeczką drugą stronę przycisku.

Przedmuchaj powietrzem w sprayu

Po oczyszczeniu przycisku i otaczającej go ramki, przeczyść przestrzeń przycisku powietrzem w sprayu. Wydmuchaj pozostały brud i kurz, ze szczeliny. Rób to delikatnie, gdyż możesz wdmuchnąć wszystko do środka telefonu. W tym momencie telefon powinien być czysty, a przyciski działać z łatwością. Jeśli nie jesteś zadowolony, powtórz czynność raz jeszcze, by guziki odzyskały płynność poruszania się.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama