Reklama

O czym nie zapomnieć planując ślub i wesele?

Organizacja ślubu i wesela z pewnością jest jednym z trudniejszych życiowych wyzwań, z którym musi zmierzyć się każda młoda para. I choć coraz więcej jest firm organizujących wesela, nadal większość osób postanawia wziąć ten obowiązek na swoje barki. Organizacja wesela nie musi być czymś przykrym i pochłaniającym sporo nerwów oraz energii. Wystarczy mieć dobry plan i konsekwentnie się go trzymać. Oprócz tego przyda się trochę cierpliwości, spokoju i luzu. Ślub i wesele to nie koniec świata! By nieco ułatwić ich organizację przyszłym małżonkom, podpowiadamy, o czym pod żadnym pozorem nie można zapomnieć.

Dobry plan to podstawa

Organizację wesela najlepiej zacząć od sporządzenia planu, w którym uwzględnimy najważniejsze zadania. Plan powinien być logiczny, zrozumiały i przejrzysty. Ma pomóc nam wykonać każde zadanie, a całe przedsięwzięcie zakończyć sukcesem. Warto rozpisać go używając kolorów oraz karteczek, które ułatwią nam poruszanie się w nim. A co powinno znaleźć się w planie? O tym za chwilę.

Wybór kościoła lub urzędu stanu cywilnego

Na pierwszym miejscu naszego planu powinniśmy uwzględnić kwestie dotyczące wyboru kościoła oraz urzędu stanu cywilnego, czyli miejsca, gdzie zamierzamy wziąć ślub. W tej części warto zawrzeć sprawy dotyczące formalności i opłat związanych ze ślubem, a także wybór osób będących świadkami. To bardzo wzruszająca część sporządzania planu, ponieważ odczuwamy jeszcze mocniej zbliżające się wydarzenie.

Wybór miejsca na wesele

Kolejny istotny wątek ślubny to miejsce, w którym ma odbyć się wesele. Na początek warto wybrać kilka lokali, które najbardziej nam się podobają, skontaktować się z ich przedstawicielami, dopytać o szczegóły i dać sobie trochę czasu na podjęcie ostatecznej decyzji. Gdy już to zrobimy, zanotujmy w planie wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące organizacji przyjęcia. Nie zapomnijmy dopytać przedstawicieli lokalu o nurtujące nas sprawy. W ich obowiązku leży udzielenie odpowiedzi na nie oraz pomoc w przygotowaniach.

Lista gości

Jeśli już wybraliśmy odpowiedni lokal na organizację jednego z najważniejszych przyjęć w naszym życiu, możemy zabierać się za sporządzanie listy gości. Doświadczone osoby z pewnością potwierdzą, że nie jest to proste zadanie. Podczas spisywania listy, warto zachować spokój i rozwagę i pod żadnym pozorem nie pozwolić na wywołanie kłótni z przyszłym małżonkiem.

Zaproszenia ślubne

Po sporządzeniu listy gości czas na zaproszenia ślubne. Dzisiaj mamy możliwość ich samodzielnego projektowania, dzięki czemu będą one oryginalne i tylko nasze. Jeśli nie mamy pomysłu, jak powinno wyglądać nasze zaproszenie ślubne, skorzystajmy z porady osób, które zawodowo się tym zajmują.

Kapela na wesele

Na weselu najważniejsza jest dobra zabawa, a dba o nią przede wszystkim orkiestra lub didżej. By goście na długo zapamiętali nasze wesele, warto postarać się, by osoby odpowiedzialne za warstwę rozrywkową były profesjonalistami w swoim fachu. Pamiętajmy, że wesele to jedno z niewielu tak ważnych wydarzeń w naszym życiu.

Fotograf i kamerzysta

Na ślubie i weselu nie może zabraknąć osoby, która uwieczni na nośniku najpiękniejsze chwile. Mowa o fotografie i kamerzyście. Dzisiaj coraz rzadziej zamawia się kamerzystę na śluby i wesela, ale fotograf to podstawa. Jak wybrać tego odpowiedniego? Przede wszystkim należy przeglądnąć efekty pracy tych, którzy nas zainteresowali. Pod żadnym pozorem nie decydujmy się na fotografa w ciemno. Warto skorzystać z rekomendacji znajomych, którzy ślub oraz wesele mają już za sobą.

Obrączki

W ślubnym planie nie może zabraknąć miejsca na notkę dotyczącą obrączek. Młoda para nie może o nich zapomnieć. Czasami w trakcie weselnego zamieszania łatwo przeoczyć ten wątek. Efekt? Wybór obrączek zostawiamy na sam koniec, denerwujemy się i wpadamy w mało pozytywny nastrój. Warto pomyśleć o tej kwestii wcześniej, by uniknąć nieprzyjemności.

Transport weselny

Przyszła młoda para powinna pomyśleć również o kwestii transportu dla gości. Chodzi o dowóz do restauracji z kościoła oraz odwóz do domu z przyjęcia weselnego. Najlepiej zamówić autokar lub małe busy, które będą regularnie odwozić gości. Przydadzą się również samochody osobowe, gdyby trzeba było odwieźć pojedynczych gości.

Pani młoda

Pozostają jeszcze kwestie ubioru panny młodej oraz pana młodego. Zacznijmy od panny młodej, która nie może zapomnieć o wyborze sukni ślubnej, dodatków, a także ustaleniu terminów do kosmetyczki, makijażystki oraz fryzjerki. Pannie młodej najlepiej doradzi najlepsza przyjaciółka lub mama czy siostry.

Pan młody

A o czym powinien pamiętać pan młody? Koniecznie o wcześniejszym zamówieniu garnituru, wybraniu koszuli, spinek do mankietów i pozostałych dodatków. Warto również w miarę wcześnie umówić wizytę u fryzjera.

Gdy przyszli małżonkowie przygotują już swój plan idealny, wystarczy konsekwentnie się go trzymać. Organizacja ślubu i wesela zakończy się sukcesem.

Zobacz także:

Artykuł sponsorowany: Wesela 2022 jaką sukienkę ubrać?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama