Reklama

Jak poprosić o bycie druhną?·

Jeśli chcesz w pomysłowy sposób poprosić swoje przyjaciółki o bycie druhnami na twoim weselu, oto przepis dla ciebie. Na pewno pamiętasz wykonywane w podstawówce papierowe „łańcuszki” z ludzików. Twoje przyjaciółki będą mile zaskoczone, kiedy ujrzą miniaturową wersję siebie w sukience druhny.

Rzeczy, których potrzebujesz

* papier kolorowy (na sukienki i fryzury)

* biały papier

* ładne koperty

* nożyczki

* ołówek, gumka do mazania oraz klej w sztyfcie

Zbierz potrzebne materiały.

Najpierw upewnij się, czy twój łańcuszek będzie pasował do koperty.

Jeśli masz kopertę w rozmiarze A7, wytnij z białego papieru prostokąt o wymiarach 8x15 cm. Co kilka centymetrów zaznacz liniami miejsce na jedną „osobę”, w zależności od tego ile papierowych druhen wytniesz.

Pozaginaj prostokątny pasek wzdłuż zaznaczonych linii. Dzięki temu łańcuszek łatwiej będzie się składał i rozkładał. Następnie złóż go w harmonijkę.

Na pierwszym „ogniwie” łańcucha odrysuj damską sylwetkę. Niech ręce i nogi sięgają krawędzi papieru, aby po wycięciu mogły utworzyć połączenie poszczególnych ogniw.

Wytnij narysowany kształt i rozłóż swoje dzieło. Powinnaś mieć przed sobą łańcuszek papierowych kobiet.

Udekoruj je kolorowymi sukienkami w kolorze, który będziesz chciała aby jako druhny nosiły na weselu. Wytnij także z kolorowego papieru fryzury, jakie noszą, aby każda z nich wyglądała wyjątkowo. Możesz także dorysować im twarze i ładnie wykaligrafować ich imiona.

Aby zaproszenie było gotowe, złóż łańcuszek jak na zdjęciu i przymocuj go do kartki z prośbą o bycie druhną paskiem z imieniem koleżanki. To wszystko włóż do koperty i zaadresuj. Oczywiście dla każdej potencjalnej druhny musisz wykonać podobny łańcuszek od nowa – im więcej koleżanek zapraszasz, tym więcej roboty. Na szczęście dobrą zabawę i efekt zaskoczenia masz jak w banku!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama