Reklama

Korzyści płynące z regularnego seksu

Seks to jedna z najpiękniejszych i najprzyjemniejszych form okazywania sobie miłości. To nie tylko akt fizyczny, ale i psychiczny, ponieważ związany z naszymi emocjami. To one sprawiają, że seks nie jest tylko załatwieniem swoich fizjologicznych potrzeb. Każdy, kto choć raz przeżył prawdziwy orgazm, wie, jak przyjemne to uczucie. Jednak poza przyjemnością seks daje jeszcze wiele korzyści dla naszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego, zwłaszcza gdy uprawiamy go regularnie. Podpowiadamy, dlaczego seks powinien być stałym elementem naszego życia.

Reklama

Poprawia wygląd i sprawia, że czujemy się młodziej

Seks, a konkretnie orgazm wpływa pozytywnie na hormon DHEA, czyli dehydroepiandrosteron, który zapewnia organizmowi młodość. Okazuje się, że po orgazmie wzrasta on aż pięciokrotnie. W praktyce oznacza to tyle, że regularny seks (który oczywiście daje nam przyjemność), sprawia, że czujemy się i wyglądamy młodo. Systematyczny seks poprawia jędrność naszego ciała, zapewnia skórze elastyczność, a włosom witalność i blask.

Łagodzi dokuczliwe objawy w cyklu miesiączkowym

Regularny seks może przynieść wiele pozytywnych efektów dla pań. Okazuje się, że systematyczne kochanie się może łagodzić objawy drugiego etapu cyklu miesiączkowego. Następuje on po owulacji, gdy spada poziom progesteronu w organizmie. Nasienie mężczyzny ma bardzo podobne działanie do tego hormonu. W efekcie kobieta odczuwa mniej dokuczliwych dolegliwości.

Przyspiesza wzrost włosów u pań

Efektem regularnego uprawiania seksu jest również dodatkowy zastrzyk estrogenu do organizmu kobiety. Estrogen odpowiada między innymi za wzrost włosów u kobiet. To kolejna dobra wiadomość dla płci pięknej i kolejny argument potwierdzający hasło: seks to zdrowie!

Poprawia kondycję fizyczną i pomaga utrzymać nam zgrabną sylwetkę

Seks to doskonała i przede wszystkim bardzo przyjemna forma aktywności fizycznej, która pomoże spalić nam kalorie, poprawić kondycję fizyczną i wyrzeźbić zgrabną sylwetkę.

Wzmacnia serce

Okazuje się, że seks wpływa również dobroczynnie na serce, a konkretnie wzmacnia go. W jaki sposób? Podczas uprawiania seksu tętno wzrasta od 70 do 150 uderzeń na minutę, co jest doskonałym treningiem dla serca. Regularny seks zmniejsza zatem ryzyko zawału - jak dowodzą badania - nawet o połowę!

Poprawia jakość męskiego nasienia

Jednak seks to nie tylko pozytywne oddziaływanie na organizm kobiety. Okazuje się, że regularne kochanie się może znacznie poprawić jakość plemników. Co ciekawe, badania wykazują, że po 10 dniach abstynencji płodność męska zdecydowanie słabnie.

Działa antydepresyjnie

Seks pobudza również mózg do produkcji serotoniny, czyli hormonu szczęścia, który potrzebny jest do utrzymania dobrego nastroju. Odpowiedni poziom serotoniny w mózgu zapobiega rozwojowi depresji i zapewnia nam dobre samopoczucie. Warto o tym pamiętać, szczególnie jesienią, gdy jesteśmy bardziej narażeni na złapanie chandry.

Zmniejsza działanie stresu na organizm

Szkoccy naukowcy dowodzą, że systematycznie uprawiany seks zmniejsza również negatywne działanie stresu na nasz organizm. Seks to doskonała forma relaksu, która nie tylko sprawi, że poczujemy się lepiej psychicznie, jak i fizycznie. Osoby, które często uprawiają seks, mają również większy dystans do codziennych spraw.

Seks poprawia sprawność mózgu

To nie koniec listy pozytywnych korzyści, jakie płyną z uprawiania seksu. Ma on również świetny wpływ na ogólną pracę naszego mózgu. Ułatwia naukę, zwiększa naszą podzielność uwagi oraz reagowanie na bodźce. Skutek? Praca umysłowa jest bardziej efektywna. Naukowcy dowodzą również, że człowiek po seksie jest znacznie bardziej twórczy.

Seks odgrywa także istotną rolę w budowaniu więzi z partnerem. Dzięki współżyciu partnerzy zbliżają się do siebie zarówno cieleśnie, jak i emocjonalnie. Seks pozwala im lepiej poznać swoje ciała i emocje.

Jak widać, regularne uprawianie uprawianie seksu niesie ze sobą wiele korzyści zdrowotnych. Cóż zatem pozostaje dodać na koniec? Tylko: seks to zdrowie!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama