Reklama

Domowe sposoby jak zwiększyć libido

Niskie libido może być oznaką stanu zdrowia, w tym problemami z nadnerczami. Twoje nadnercza to dwa narządy wielkości orzecha, które znajdują się na górnej części nerek. Jeśli czujesz się wyczerpany, są szanse, że twoje nadnercza i ich partner - tarczyca - wymagają uwagi. Co się dzieje, gdy nadnercza i tarczyca chorują? Twój układ pokarmowy, narządy w obrębie mózgu (np podwzgórze i przysadka mózgowa), wątroba, układ hormonalny, narządy układu płciowego, serce i centralny układ nerwowy mogą zacząć szwankować. Innym skutkiem może być obniżenie libido.

Pozytywne myśli:

Negatywne myśli i emocje mogą wpływać na twoje samopoczucie i obniżać poziom libido. Podobnie jak zdrowa dieta, pozytywne myśli i emocje poprawiają stan organizmu. Powinieneś bardziej koncentrować się na pozytywnych rzeczach które ci się przytrafiają. Bądź szczęśliwy i zadowolony ze wszystkiego co ci się przytrafia. Pozytywne myśli wpływają na twoją psychikę, a to pozytywnie wpływa na twoje libido.

Zrównoważona dieta:

Pokarmy, które biorąc szczególną rolę w zwiększaniu poziomu libido to: szparagi, ser, figi, awokado, ryby, surowe ostrygi, bazylia, banany, indyk, wątróbka, jajka, kawa, czekolada, seler, pokarmy zawierające witaminy A, B, C i E, brązowy ryż, żeń-szeń, arginina.

Tłuszcze w postaci jednonienasyconej i wielonienasyconej mogą pomóc podnosić poziom testosteronu i estrogenów, które są potrzebne do utrzymania popędu seksualnego. Niektóre przykłady takich pokarmów obejmują awokado, nasiona, orzechy, oliwa z oliwek i łosoś.

Ćwiczenia fizyczne:

Jeśli chcesz ignorować ćwiczenia aerobowe, musisz wiedzieć, że regularnie uprawiane poprawiają przepływ krwi do narządów płciowych, ale także poprawiają nastrój, produkując substancje chemiczne w mózgu, zwane endorfinami. Zwiększenie poziomu testosteronu około jednej godziny po ćwiczeniach może również sprawić, że twój popęd seksualny znacznie wzrośnie. Należy unikać przetrenowania i dużego wysiłku fizycznego, ponieważ obniża to poziom testosteronu.

Detox raz w tygodniu:

Zbyt duże stężenie toksyn w organizmie może prowadzić do chorób i pogorszenia stanu zdrowia. Gorączka, przeziębienie i zmiany skórne są rzeczywiście naturalną częścią procesu oczyszczającego i nie powinny być tłumione. Oczyszczanie pozwala organizmowi przywrócić równowagę i przywrócić równowagę wszystkich procesów, w tym odpowiedni poziom libido.

Zrezygnuj z alkoholu i papierosów:

Palenie pozbawia krew tlenu, ze względu na zwężenie naczyń krwionośnych ograniczając przepływ krwi do ciała i narządów płciowych. Również alkohol i picie w dużych ilościach będzie miało negatywny wpływ na libido.

Pozbądź się zbędnych kilogramów:

Nadwaga może wpływać nie tylko na twoją samoocenę i poczucie seksualności, ale jeśli jesteś otyły prawdopodobnie cierpisz na choroby naczyń krwionośnych, które mogą zmniejszyć przepływ krwi do narządów płciowych. Według niedawnego badania, aż do 30% otyłych osób szukających pomocy w kontroli ich wagi wskazują na problemy z popędem płciowym, zmniejszone pożądanie. Szerokość naczyń krwionośnych prowadzących do łechtaczki obszaru odpowiedzialnego za reakcje seksualne u kobiet jak i przepływ krwi do penisa u mężczyzn zostaje zaburzony wraz z nadwagą. Kiedy to nastąpi ciało kobiety czy mężczyzny jest znacznie mniej czułe i następuje spadek pożądania. Im więcej tkanki tłuszczowej posiadasz, tym większe zaburzenia poziomu libido.

Unikaj stresu:

Zbyt dużo stresu zwiększa poziom hormonu stresu, czyli kortyzolu, co powoduje zachwianie poziomu hormonów płciowych. Znajdź sposób, aby odprężyć i wyciszyć się przez 15 minut dziennie, czy to poprzez medytację , jogę, słuchanie muzyki lub spacer na świeżym powietrzu.

Suplementy:

Ziołowe lekarstwo wykonane z liści Ginkgo biloba, jest znane z właściwości poprawiających przepływ krwi do mózgu i narządów płciowych. Uważa się, że wykazuje wzmocniony wpływ na popęd seksualny. Również witamina B5 (kwas pantotenowy), może okazać się użytecznym suplementem, ponieważ jest istotnym składnikiem dla wytwarzania hormonów płciowych w gruczołach nadnerczy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama