Reklama

Co warto wiedzieć o mięśniach Kegla?

Mięśnie Kegla to mięśnie dna miednicy, które wyćwiczone ułatwiają poród i przyspieszają dojście do formy po porodzie, zmniejszają ryzyko nieprzyjemnych dolegliwości jak nietrzymanie moczu oraz skutecznie zwiększają satysfakcję seksualną.

Podstawowym pytaniem, które nasuwa się po zapoznaniu się z tymi kilkoma zaletami to jak wyćwiczyć mięśnie Kegla? Otóż, najlepiej jest napinać mięśnie dna miednicy, jednak bez napinania mięśni pośladków i brzucha. Na początku może wydawać się to trudne, jednak po pewnym czasie wejdzie w nawyk.

Aby mięśnie Kegla były odpowiednio wyćwiczone należy regularnie powtarzać serie ćwiczeń. Najlepiej jest położyć się na plecach lub stanąć w lekkim rozkroku i napinać te grupę mięśni przez około 5 sekund, a następnie rozluźniać. Na początek wystarczy kilka powtórzeń (najlepiej 5), które przyniesie efekty. Po tygodniu ćwiczeń możemy wydłużyć czas napięcia mięśni do 10 sekund i 3 powtórzeń na dzień. Pamiętaj jednak, aby ćwiczyć regularnie!

Należy również wspomnieć, że ćwiczenia Kegla nie są dla każdej kobiety. Niektóre kobiety posiadają przewlekłe napięcie mięśni dna miednicy, a ich mięśnie są krótkie i napięte przez większość dnia. To często powoduje ból podczas stosunku, trudności z oddawaniem moczu i uczucie napięcia w okolicy miednicy. To samo dotyczy kobiet, które regularnie ćwiczą mięśnie i nawet po kilku miesiącach ćwiczeń nie widać rezultatów. W większości przypadków należy zgłosić się do lekarza specjalisty, który pomoże rozwiązać problem i zaproponuje odpowiednie ćwiczenia, specjalnie dobrane pod Twoją anatomię.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama