Reklama

6 domowych sposobów leczenia chlamydii

Chlamydia to choroba bakteryjna, przenoszona drogą płciową i spowodowana jest przez bakterie zwane chlamydia trochamatis. Choroba ta dotyka głównie szyjki i macicy u kobiet, natomiast u mężczyzn w cewce moczowej (penisie). Mimo, że wiele osób nie uważa jej za groźną chorobę, jest ona dość kłopotliwa i nieprzyjemna. Najbardziej zalecanym sposobem leczenia są antybiotyki. Choroba ta znana była już w czasach starożytnych. Nim pojawiły się leki, chorobę leczono naturalnymi środkami. Oto kilka z nich.

Reklama

Czosnek

Ta naturalna przyprawa zawiera właściwości przeciwwirusowe i antybakteryjne. Żucie trzech lub czterech ząbków czosnku dziennie, pomaga leczyć chlamydię. Można również kupić tabletki z czosnkiem i zapewnić dawkowanie równoznaczne z 3-4 ząbkami czosnku. Osoby z cukrzycą powinny zachować ostrożność w stosowaniu czosnku. Czosnek może powodować krzepnięcie krwi.

Szałwia

Szałwia jest wieloletnim ziołem znalezionym w rejonie Morza Śródziemnego. Ma ona właściwości przeciwzapalne, przeciwwirusowe, jest jednym z najczęściej używanych środków do walki z chlamydią od czasów starożytnych. Aby przygotować napar należy posiekać 50g liści szałwii i ugotować je w 250ml wody. Napar należy pić przez 3 tygodnie. Szałwia jest bezpiecznym środkiem bez skutków ubocznych.

Kurkuma

Kurkuma posiada silne właściwości przeciwzapalne. Najlepszym sposobem użycia kurkumy jest dodanie jej do mleka. Dwie łyżeczki kurkumy należy dodać do szklanki ciepłego mleka i pić je dwa razy dziennie.

Twaróg i jogurt

Zarówno naturalny niesłodzony jogurt i twaróg zawierają bakterie, które pomagają zwalczyć chlamydię. Bakterie te również wzmacniają układ odpornościowy. Spożywanie jogurtu bądź twarogu pomaga organizmowi zwalczyć infekcję bakteryjną.

Koci pazur, vilcacora

Roślina pochodzi z Ameryki Południowej i posiada właściwości lecznicze. Zaleca się, aby osoby zakażone przyjmowały po 500mg kociego pazura, trzy razy dziennie, aż do ustąpienia objawów chlamydii.

Gorzknik kanadyjski

Gorzknik jest używany głównie przez Indian w leczeniu głównie infekcji dróg moczowych i narządów płciowych. Jak stosować gorzknik? Kapsułkę rozpuścić w 500ml wody i dodać ćwierć łyżeczki soli kuchennej. Mieszaninę należy pić trzy razy dziennie, aż do ustąpienia objawów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama