5 sposobów na zwiększenie libido u kobiet

Rynek pełen jest różnych suplementów diety oraz produktów mających na celu zwiększenie męskiego zdrowia seksualnego. Pomimo faktu, iż wytrzymałość seksualna kobiety może maleć w czasie, to produkty wzmacniające libido u kobiet dostępne są w dużo mniejszej ilości. Jest kilka rzeczy dzięki, którym kobieta może podnieść swoje libido, oprócz stosowania ziół i suplementów. Oto kilka rzeczy, które każda kobieta może zrobić, aby wpierać swoje libido, nie mówiąc już o podniesieniu ogólnego stanu zdrowia.

Ćwiczenia

Aktywność fizyczna niesie ze sobą nieskończenie wiele pozytywnych korzyści. Regularne ćwiczenia poprawiają krążenie, szybszą wymianę tlenu w organizmie, a także podnosi poziom endorfin i testosteronu co sprzyja zdrowiu seksualnemu. Ćwiczenia są środkiem, który pobudzi twoje neuroprzekaźniki jakimi są serotonina i noradrenalina. Spróbuj wprowadzić do codziennego grafiku ( lub najczęściej jak to możliwe ) bieganie, energetyczny spacer lub jogę. Oprócz korzyści w postaci poprawy ogólnego stanu zdrowia, ograniczysz również poziom stresu, który jest silnym czynnikiem hamującym popęd seksualny.

Zadbaj o zdrowe odżywianie

Nie ma czegoś takiego jak uniwersalna i dobra dieta dla każdego. Każdy z nas jest unikalnym przypadkiem i każdy z nas musi zaobserwować pewne reakcje swojego organizmu, ale pewne podstawy zdrowego żywienia dotyczą każdego z nas. Przede wszystkim zastanów się jaki procent twojego jedzenia zawiera świeże, naturalne, nieprzetworzone jedzenie. Spożywanie potraw składających się z naturalnych, nieprzetworzonych składników jest optymalna dla dostarczania substancji odżywczych niezbędnych dla zdrowia i kondycji seksualnej fizycznej jak i umysłowej. Białko, tryptofan oraz różne kwasy tłuszczowe odgrywają ważną rolę w utrzymaniu zdrowia fizycznego i emocjonalnego. Spożywaj jak najwięcej roślin strączkowych, ponieważ zawierają one duże ilości azotu mającego bezpośredni wpływ na reakcje seksualne.

Czas ma znaczenie

Spójrz na ten temat realistycznie, seks wiele traci na wartości jeśli jesteś zmęczony. Zbyt dużo zajęć w ciągu dnia może ograniczać Twój czas, a przede wszystkich ochotę na zbliżenie fizyczne, bo jedyne o czym marzysz to sen. Nawet jeśli po ciężkim dniu jeśli zdecydujesz się na seks, to może się okazać, że stracisz satysfakcję, bo masz zbyt mało czasu by delektować przyjemność ze swoim partnerem.

Środki antykoncepcyjne

Doustne środki antykoncepcyjne są przeznaczone do ochrony przed ciążą i są najskuteczniejszym powszechnie używanym środkiem na rynku. Według badań analizujących związek między doustnymi środkami antykoncepcyjnymi i libido, naukowcy odkryli, że działanie jest zróżnicowane: jedne z kobiet pozostały neutralne, a u inne raportowały zmniejszenie libido. Więc być może jest to też jedna przyczyn dotycząca właśnie Ciebie.

Suchość pochwy

Część kobiet uważa, że suchość pochwy jest problemem, który tworzy dyskomfort seksualny i ogranicza pożądanie. Kwestie tą jednak łatwo rozwiązać poprzez smarowanie. Należy do tego celu wybierać naturalne produkty, najlepiej takie, które zawierają w swoim składzie olej kokosowy, który jest jednym z najbardziej naturalnych olejów, a dodatkowo posiada właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne.

W celu utrzymania zdrowia seksualnego, kobiety powinny zawsze dbać o dobry stan zdrowia psychicznego, fizycznego, emocjonalnego, a przede wszystkim zadbać o dobre samopoczucie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama