Reklama

9 sposobów, aby przestać się wreszcie spóźniać

Punktualność. Dobra, wiedziałeś że umówiliście się na kolacje dokładnie o 19, ale w końcu jeśli prawie wszyscy przyjdą punktualnie, to nie masz się czym martwić, prawda? Nie, nie prawda. Oto sposobów na to aby w końcu przestać się spóźniać. Na dobre.

Wyznacz jedno miejsce, w którym będziesz trzymał swoje klucze i kładź je tam za każdym razem

Tym sposobem nie zmarnujesz 11 minut na przerzucanie poduszek na kanapie w ich poszukiwaniu.

Ustal czas w jakim będziesz robiła makijaż

Zrobienie makijażu powinno zająć ci nie więcej niż 10 minut. Nastaw stoper i w momencie kiedy alarm się uruchomi będziesz wiedziała, że nadszedł czas aby skończyć się malować i przejść do wykonywania innych porannych czynności.

Przygotuj wcześniej swoje śniadanie

W weekend przygotuj mini zapiekanki w formie babeczek do pieczenia (muffinów). Tym sposobem w tygodniu będziesz miała codziennie gotowe śniadanie. Proste, prawda?

Przestrzegaj zasady 40%

Jest to kalkulacja mówiąca, że zazwyczaj dotarcie do miejsca przeznaczenia zajmie ci 40% więcej czasu niż przypuszczałeś. Tak więc, jeśli wydaje ci się, że dojedziesz gdzieś w 30 minut to najprawdopodobniej zajmie ci to 42 minuty.

Miej na oku wskaźnik paliwa

Kurcze, zapomniałeś, że kończy ci się paliwo i nie przestrzegałeś zasady 40%. Będziesz spóźniony. Postaw sobie za cel aby w twoim baku nigdy nie było mniej niż ćwierć litra paliwa.

Przestań ciągle spoglądać na te same e-maile

Te nieprzeczytane wiadomości od twojego szefa nadal będą w twojej skrzynce, kiedy dotrzesz do pracy (na czas).

Telefony, których nie musisz pilnie odebrać przekierowuj na swoją pocztę głosową

Jeśli 30 sekund przed tym zanim wyjdziesz z domu odbierzesz telefon od swojej mamy, to na pewno nic dobrego z tego nie wyniknie. Przekieruj połączenie na swoją skrzynkę pocztową (mama na pewno ci to wybaczy) i oddzwoń później.

Noś przy sobie „nagrodę” za bycie porannym ptaszkiem

Może być to jakaś wciągająca książka lub twoje ulubione czasopismo. Jeśli dotrzesz gdzieś przed czasem, to będziesz miał 15 błogich minut tylko dla siebie.

Ostatnia rada: zostaw swój telefon w domu

Kojarzysz ten moment kiedy piszesz do swoich znajomych, że będziesz spóźniony? Przestań to robić, a na pewno będziesz na czas.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama