Reklama

7 zaskakujących rzeczy, o których mówi twój język ciała

Język ciała to sposób, w jaki prezentujemy się innym ludziom. Należą do niego sposób, w jaki siedzimy, mówimy i trzymamy ręce. Badania wykazują, że język ciała mówi o nas więcej niż nasze słowa. Istnieją sygnały płynące z naszego ciała, które, jeśli je uważnie odczytujemy, mogą dużo powiedzieć o danej osobie. Poniżej przedstawiamy listę sygnałów ciała, które mogą powiedzieć wiele interesujących rzeczy na temat osoby, u której je zauważymy.

Reklama

Brak kontaktu wzrokowego

Kontakt wzrokowy to sygnał płynący z ciała, który uważany jest za objaw tego, czy dana osoba kłamie, czy też nie. Badania wykazały, że osoby które kłamią, unikają kontaktu wzrokowego i patrzą w lewą stroną. Ludzie, którzy o tym wiedzą i chcą skłamać, podtrzymują kontakt wzrokowy bardziej niż zwykle. Następnym razem, gdy rozmawiasz z osobą, która nadmiernie używa kontaktu wzrokowego, uważaj.

Pozycja ciała

Pozycja ciała podczas rozmowy dużo o nas mówi. Jeśli ręce i brzuch kierujemy w stronę rozmówcy, oznacza to, że jesteśmy zainteresowani tym, co mówi druga osoba i jesteśmy zaangażowani w rozmowę. Z kolei jeśli odwracanie ciała od rozmówcy świadczy o tym, że nie jesteśmy zainteresowani rozmową.

Potrząsanie nogą

To bardzo często występujący sygnał mowy ciała. Badania wykazały, że osoby, które potrząsają nogą lub stopą podczas rozmowy czują się podenerwowane. Zauważamy takie zachowanie u osób przechodzących rozmowę kwalifikacyjną. Następnym razem podczas takiej rozmowy staraj się unikać potrząsania nogą, gdyż wielu pracodawców zna język ciała.

Wiercenie się

Często spotyka się ludzi, którzy bawią się przedmiotami podczas rozmowy. Według ekspertów zwyczaj ten mają osoby, które nie czują się komfortowo w rozmowie. Robią to, aby odwrócić swoją uwagę, a niekiedy uwagę innych od tematu rozmowy. Chociaż nie zawsze jest to prawda, zdarza się to dość często.

Pocieranie nosa

Pocieranie nosa zwykle uważa się za oznakę niezadowolenia z czegoś lub kogoś. Ludzie zwracają bardziej uwagę na język ciała innych, kiedy wiedzą, że zrobili coś, co może ich zasmucić. Jeśli zauważasz u kogoś bliskiego, że pociera nos podczas rozmowy, zapytaj, czy jest smutny i zaoferuj swoje wsparcie.

Uścisk ręki

Sposób, w jaki podajesz rękę może mówić o tym, czy jesteś pewny siebie. Kiedy spotykasz kogoś nowego, podaj mu rękę wyciągając całe ramię. Osoby,które podają całą dłoń, uważa się za pewne siebie i samokrytyczne. Z kolei ludzie, którzy podają tylko palce do uścisku lub część dłoni uważa się za niepewne siebie.

Skrzyżowane ramiona

Niektórzy sądzą, że skrzyżowanie ramion oznacza, że jest się zrelaksowanym. Nie jest to prawda. Eksperci od mowy ciała twierdzą, że osoby, które zamykają ramiona są nieprzyjazne i nieskore do zmian. Nie należy krzyżować ramion, gdy rozmawiamy z kimś starszym lub siedzimy w kręgu znajomych.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama