Reklama

Jak przedłużyć żywotność baterii w laptopie?

Wciąż nie istnieje dożywotnia bateria o nieograniczonej długości działania. Długie korzystanie z komputera powoduje rozładowywanie baterii, a nieodpowiednie jej używanie skraca jej żywotność. Właściwe obchodzenie się z komputerem pozwoli znacznie wydłużyć życie baterii. Oto kilka wskazówek, jak to zrobić.

Reklama


Nie rozładowuj baterii do końca


Baterie na ogół źle znoszą całkowite rozładowanie. Najlepiej baterię podpiąć do ładowania w momencie, gdy poziom jej naładowania spada do 10%. Pełne rozładowanie baterii może ją uszkodzić, a także istnieje ryzyko nagłego wyłączenia komputera i utraty danych.

Komputery nie lubią ciepła


Komputery ciężko pracują w upale, co ma wpływ również na baterię. Praca na komputerze w łóżku lub na poduszce doprowadza do jego nadmiernego ogrzania. Zbyt wysoka temperatura wewnątrz komputera powoduje włączenie się zabezpieczenia, które wyłącza komputer. Ta sama zasada dotyczy również zakurzonego wentylatora, który co jakiś czas trzeba oczyścić z kurzu i pyłu.

Wyjmij baterię


Jeśli pracujesz, przemieszczając się, to zrozumiałe, że komputer musi być zasilany z baterii. Kiedy pracujesz z domu, bateria jest ci zbędna. Komputer będzie działał po wyjęciu z niego baterii i podłączeniu do sieci elektrycznej. Dzięki temu zabiegowi przedłużysz życie baterii.

Wyłącz nieużywane programy


Wysoka jasność ekranu, włączony bluetooth, a także wiele nieużywanych programów - to je należy obwiniać o szybkie rozładowywanie się baterii. Obciążają sprzęt i szybko drenują baterię. Wyłącz niepotrzebne programy i funkcje, a szybko zauważysz różnicę w pracy komputera.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama