Reklama

Zastosuj ten produkt, gdy storczyk marnieje. Roślina będzie bujna jak nigdy!

Storczyki są roślinami, których pielęgnacja często przyprawia o zawrót głowy. Wymagają one troskliwej opieki i odżywienia. Warto zastosować tani produkt z apteki, który działa antybakteryjnie i pobudzi orchidee do wzrostu. Chcesz, by twoje storczyki były bujne jak nigdy wcześniej? Podpowiadamy jak to zrobić!

  • Storczyki to wytrzymałe rośliny, ale pod warunkiem, że są odpowiednio zaopiekowane.
  • Woda utleniona pozwoli zachować orchideom dobrą kondycję i uchroni przed chorobami grzybowymi.
  • Warto też stosować opryski na bazie wody utlenionej, na przykład w przypadku pojawienia się mszyc.

Jakiej pielęgnacji wymagają orchidee?

Bez wątpienia storczyki są chętnie wybieranymi roślinami, co zawdzięczają egzotycznemu wyglądowi. Mają one rozłożyste liście, przybierające soczyście zielony kolor. Kwiaty orchidei mają różnorodne barwy, w zależności od gatunku. Do najpopularniejszych należą te w odcieniach różu, bieli i fioletu. Oczywiście rośliny te wymagają odpowiednich warunków do wzrostu. Zapewnij im słoneczne stanowisko, osłonięte od przeciągów. W sklepach ogrodniczych można nabyć specjalne podłoże do orchidei. Oprócz tego zadbaj o warstwę drenażową i doniczkę z otworami, a także podstawkę. To bardzo ważne, gdyż przelanie tej rośliny prowadzi do zgnicia systemu korzeniowego.

Reklama

Polecamy: Tak przedłużysz życie chryzantemom. Będą kwitły jak szalone

Odżywianie storczyków wodą utlenioną

Storczyki, choć dość łatwe w uprawie, wymagają dobrego nawożenia. Woda utleniona to specyfik, który działa ochronnie i wzmacnia roślinę. Bowiem w swoim składzie zawiera substancje działające dezynfekująco. To istotne, szczególnie jeśli widzimy, że okazy wyglądają słabiej i tracą witalność. Woda utleniona przyda się też podczas przesadzania orchidei, by oczyścić korzenie. Wystarczy, że po wyjęciu jej z doniczki i oczyszczeniu z ziemi, spryskasz ją wodą utlenioną. Wcześniej przelej specyfik do butelki z atomizerem, by aplikacja była prostsza. Produkt możesz rozcieńczyć w niewielką ilością wody (proporcje 1:2). To zabieg, który pomoże utrzymać storczyka w świetnej formie.

Kiedy zastosować wodę utlenioną do orchidei?

Jeśli zauważysz, że kwiaty rośliny obumierają, a liście marnieją, działaj natychmiast. Zaaplikowanie orchidei odżywki na bazie wody utlenionej, może ją uratować. Objawy te mogą bowiem wskazywać na rozwijającą się chorobę grzybową lub żerowanie insektów. Woda utleniona ma działanie antybakteryjne, dzięki czemu chroni storczyka przed wpływem patogenów. Oczywiście to nie jedyne powody, dla których warto stosować ten specyfik. Sprawdzi się on też w przypadku profilaktycznych zabiegów pielęgnacyjnych.

Jak podlewać storczyki wodą utlenioną?

Produkt ten możesz nabyć w aptece za około trzy złote. To naprawdę niewiele, a robi dużo dobrego dla storczyków. Wystarczy, że wodę utlenioną zmieszasz z wodą w proporcji 1:3 i podlejesz nią roślinę. Zabieg ten powtarzaj raz na dwa tygodnie, to w zupełności wystarczy. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym orchidee nie wymagają częstego nawożenia. Kiedy czynność powtórzysz kilkukrotnie, zauważysz znaczną poprawę kondycji twoich okazów! Specyfik ten możesz również zastosować, gdy na kwiatostanach zauważysz obecność mszyc. Podobnie jak w przypadku przesadzania roślin, spryskaj je mieszanką produktu i zwykłej wody. Butelka ze spryskiwaczem znacząco ułatwi to zadanie.

Warto przeczytać:

Jak pozbyć się mchu i chwastów z kostki brukowej? Wydasz 3,50 zł i kłopot z głowy

Wykonaj jesienią. W lecie jabłonie będą uginały się od dorodnych owoców

Co zrobić ze ściętymi gałęziami tui? Sprawdź, jakie mają zastosowanie w ogrodzie

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama