Reklama

Wystarczy zmieszać z wodą. Kwiaty i liście skrzydłokwiatu będą imponujące

Jak zrobić nawóz z drożdży? Nad tym zastanawiają się nie tylko ogrodnicy, którym zależy na obfitych plonach warzyw, zwłaszcza pomidorów i ogórków. Naturalna odżywka z drożdży piekarskich doskonale sprawdza się także w uprawie roślin doniczkowych. Dzięki niej efekt małej dżungli osiągniesz na parapecie nawet w środku ruchliwego miasta. Drożdżami do podlewania powinni zainteresować się zwłaszcza wielbiciele efektownych skrzydłokwiatów.

Pielęgnacja skrzydłokwiatu: O tym musisz pamiętać

Soczyście zielone liście i eleganckie kwiatostany sprawiają, że skrzydłokwiat to jeden z najpiękniejszych okazów domowych. Biorąc pod uwagę jego zdolność oczyszczania powietrza, z pełnym przekonaniem można stwierdzić, że to trafiony wybór podczas komponowania swojej zielonej przestrzeni w domowym zaciszu.

Jak wygląda pielęgnacja skrzydłokwiatu? Nie jest zbyt kapryśny czy wymagający, więc jego uprawa nie stanowi dużego wyzwania. Należy jednak pamiętać o podstawowych zasadach, dzięki którym będzie kwitnąć długo, a jego liście będą miały intensywną barwę i połysk.

Reklama

  • Skrzydłokwiat - stanowisko:  Znajdź dla niego miejsce jasne, ale nie bezpośrednio nasłonecznione. Doniczkę ustaw w takim miejscu, by nie był narażony na przeciągi.
  • W doniczce ze skrzydłokwiatem powinno znaleźć się podłoże żyzne i przepuszczalne o lekko kwaśnym odczynie.
  • Pamiętaj o częstym zraszaniu tego okazu. Skrzydłokwiat (pochodzący z Ameryki Środkowej i Południowej) doskonale rozwija się przy dużej wilgotności.
  • Roślina lubi umiarkowane temperatury. Zimą powinna ona mieścić się w przedziale 16-18°C, a latem 18-22°C.

Drugiej tak wytrzymałej rośliny jak ta wężownica nie znajdziesz. Jak dbać o sansewierę cylindryczną?

Domowy nawóz do skrzydłokwiatu: Będzie rosnąć jak na drożdżach

Skrzydłokwiat jest w stanie wiele wybaczyć, nawet chwilowe przerwy w podlewaniu. Chcąc jednak osiągnąć jak najlepsze rezultaty w uprawie roślin doniczkowych, warto wspomóc go domową odżywką na bazie produktu, który kojarzymy przede wszystkim z wypiekami. Jak zrobić nawóz z drożdży do podlewania skrzydłokwiatu?

Do domowego użytku najlepiej nadaje się nawóz z drożdży niesfermentowanych. To wariant najprostszy i najszybszy. Wystarczy, że kostkę świeżych drożdży (100 g) rozdrobnisz i zalejesz 10 litrami ciepłej wody. Mieszankę odstaw na godzinę - po jej upływie odżywka jest gotowa do użycia i nie wymaga rozcieńczania.

Podlej tym paprotkę. Efekt naprawdę cię zaskoczy!

Jakie efekty przynosi podlewanie roślin drożdżami?

Stosowanie drożdży jako naturalnego nawozu pozwala dostarczyć roślinom cenne witaminy z grupy B, które je odżywiają i pobudzają do wzrostu. Przy okazji zafundujemy im koktajl bogaty w fosfor, magnez i potas, czyli minerały sprzyjające odporności oraz rozrostowi systemu korzeniowego. Zdrowy fundament rośliny to klucz do sukcesu.

Skrzydłokwiat będzie więc rozwijać i długo utrzymywać efektowne kwiaty. Dobrą kondycję rośliny rozpoznasz również na podstawie intensywnie zielonych, błyszczących i stosunkowo sztywnych liści. Obejdzie się bez ich usychania, wiotczenia i pojawiania się szpecących przebarwień.

Polecamy:

Monstera zaczyna zwijać liście? Wypróbuj trik ogrodników, a ponownie bujnie się rozrośnie

Puder, który pokochają twoje storczyki. Nie opędzisz się od kwiatów

Zafunduj grudnikowi ten zabieg. Będzie zawsze bujny i okazały!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama