Reklama

Spełnij marzenia o bujnej i zdrowej paprotce. Podlej ją tym naparem i ciesz się efektem

Piękna i zdrowa paprotka to prawdziwa ozdoba mieszkania. Co zrobić, gdy mimo starań i regularnej pielęgnacji zaczyna usychać i marnieć w oczach? Na ratunek przychodzi prosty i tani trik z wykorzystaniem herbaty. Dowiedz się, jak go przygotować, by paprotka odzyskała zdrowy wygląd.

Sekret zdrowych roślin

Dzięki prostemu i bardzo taniemu trikowi, możliwość posiadania w domu zdrowych i bujnie rosnących roślin jest na wyciągnięcie ręki. Sekret prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin znajduje się bardzo blisko, bo w kuchennej szafce. Brzmi interesująco? Okazuje się, że wystarczy podlać domowe rośliny doniczkowe wystudzoną czarną herbatą. Ważne, by była gorzka i pozbawiona sztucznych aromatów. Tak przygotowany napar uratuje słabe i usychające rośliny, na nowo pobudzając je do życia.

Podlewanie paprotki herbatą - trik, który działa

Domową rośliną, która najbardziej lubi ten sposób, jest paprotka doniczkowa. Postaraj się raz w tygodniu podlać ją wywarem z czarnej herbaty, a dość szybko dostrzeżesz jej dobroczynny wpływ na liście. Torebkę najzwyklejszej herbaty włóż do kubka i zalej wrzątkiem. Zaparzaj przez 2-3 minuty, a następnie wyciągnij woreczek i zostaw do całkowitego wystudzenia. Regularne stosowanie tej metody przełoży się na wzmożony rozrost oraz soczyście zieloną barwę paprotki. To rozwiązanie, które wpiera także zdrowy rozwój róż, azalii oraz rododendronów.

Reklama

Sprawdź: Kosztuje grosze. Wlej kilka kropel, a paproć będzie bujna jak nigdy

Wykorzystaj herbaciane fusy

Jeśli preferujesz herbatę sypaną, może rozsypać w doniczce z paprotką odrobinę fusów. Herbaciane fusy są bogate w azot, taninę oraz garbnik herbaciany, czyli składniki niezbędne do właściwego rozwoju roślin. To trzy główne związki występujące w herbacie i mające realny wpływ na stan roślin. Mokre fusy lub torebki herbaty ułóż w donice z paprotką, a następnie podlej. Dzięki temu substancje szybciej wnikną w glebę i odżywią roślinę.

Sprawdź również:

Jak pielęgnować winogrona po zbiorach? Te zabiegi gwarantują obfitszy plon

Pozbądź się szkodników z ogrodu, nim zakopią się na zimę w ziemię

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama