Reklama

Soda na mszyce: Jak stosować?

Mszyce to jedne z najbardziej znienawidzonych szkodników roślin! Nie dość, że je błyskawicznie niszczą, to na dodatek mogą roznosić choroby wirusowe lub grzybowe, które mogą jeszcze bardziej osłabić nasze okazy, niechybnie doprowadzając je do zamierania. Na szczęście, w walce z mszycami nie jesteśmy osamotnieni. Łatwo można przygotować domowy i ekologiczny oprysk, który raz na zawsze pozbędzie się nieproszonych gości. Soda na mszyce: jak ją stosować? Przekonajmy się.

Soda oczyszczona - sprzymierzeniec roślin

O sodzie oczyszczonej najczęściej wspomina się w kontekście wypieków, ponieważ ten tani środek jest naturalnym spulchniaczem ciast. Oczywiście, ten biały proszek znajduje o wiele więcej zastosowań, o czym doskonale wiedzą sprytne panie domu. Może pozbyć się osadów z mydła i kamienia, a także rozprawić się z chorobotwórczą pleśnią. Soda na mszyce działa również zabójczo. Zastosowany z niej oprysk szybko usuwa szkodniki, za to jest bezpieczny dla innych pożytecznych owadów, jakimi są z całą pewnością pszczoły. Jak działa soda na mszyce? Jak stosować?

Reklama

Oprysk na mszyce z sody

Jeśli chcemy wytoczyć walkę szkodnikom, które opanowały rośliny w domu lub ogrodzie, to oprysk na mszyce z sody to rozwiązanie idealne. Jak zrobić preparat na mszyce z sody? Są na to przynajmniej trzy propozycje.

  • W litrze ciepłej wody wystarczy wymieszać 1/4 łyżeczki sody i 1/3 łyżeczki oleju lub oliwy.
  • Litr ciepłej wody z dodatkiem 1/4 łyżeczki sody i kilkoma kroplami płynu do mycia naczyń.
  • Pół łyżeczki sody oczyszczonej trzeba rozpuścić w litrze ciepłej wody z dodatkiem 2ml szarego mydła.

Niezależnie od tego, który oprysk na mszyce z sody wybierzemy, trzeba składniki bardzo dobrze wymieszać w butelce ze spryskiwaczem tak, aby biały proszek nie pozostał na dnie.

Jak stosować oprysk z sody na mszyce?

Jak stosować ekologiczny oprysk na mszyce? Jeśli kolonia szkodników nie jest duża, preparat z sody można stosować raz na trzy/cztery dni. W wypadku, kiedy owady pokryły szczelnie rośliny, częstotliwość należy zwiększyć i pryskać nasze okazy nawet codziennie.

Polecamy także:

Jak wykorzystać sodę oczyszczoną w ogrodzie?

Terminarz oprysków drzew owocowych. Niezawodne metody

Jak uprawiać pomidory malinowe? Koniecznie posadź obok nich te rośliny

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama