Reklama

Rośliny, które przyciągają szczęście i pieniądze do domu

Sprowadzanie roślin wyłącznie do atrakcyjnego dodatku do mieszkania czy domu to krzywdząca generalizacja. Choćby dlatego, że ich dobroczynny wpływ stał się fundamentem rozwoju hortiterapii (metody wykorzystującej ogrody w leczeniu pacjentów). Poza tym wzbogacają powietrze w tlen, oczyszczają je z toksyn, a zgodnie z wieloma kulturami, m.in. filozofią feng- shui mają jeszcze inne nietuzinkowe właściwości - mogą przyciągać do domu szczęście, bogactwo i dobrobyt. Poniżej można znaleźć kilka walorów wynikających z posiadania w domu bądź mieszkaniu grubosza, szczęśliwego bambusa, skrzydłokwiatów czy anturium.

Dracena Sandera, czyli szczęśliwy bambus

Dracena należy do zacnego grona najpopularniejszych roślin doniczkowych. Nie przysparza zbyt wielu problemów w utrzymaniu i fantastycznie dekoruje mieszkanie, podkreślając jego nowoczesny wygląd. Ale na tym nie kończą się jej fantastyczne zalety. Jedna z odmian draceny - tak zwany szczęśliny bambus (Lucky Bamboo) - jest szczególnie ceniona w krajach azjatyckich. Zgodnie z zasadami feng-shui w domu, w którym stoi doniczka z tym okazem, będą dziać się same dobre rzeczy, gdyż uważa się, że przyciąga szczęście i chroni przed problemami.

Grubosz, czyli drzewko szczęścia

Grubosz nie bez przyczyny nazywany jest drzewkiem szczęścia. Zgodnie z wieloma kulturami roślina ta wręcz je symbolizuje. Uznaje się ją za doskonały podarunek dla osób, które wchodzą w nowy etap swojego życia. Warto ją sprezentować choćby tym, którzy wstąpili w związek małżeński albo założyli swoją działalność. Największym walorem grubosza są jego przepiękne liście. Kształtem przypominają monety i pewnie m.in. stąd wzięło się stwierdzenie, że grubosz przyciąga bogactwo i dobrobyt. Ponadto wskazuje się, że soczysta kolor jego liści nawiązuje do odnowy i wzrostu.

Skrzydłokwiat - kwiat spokoju, ciszy i szczęścia

O niebanalnych właściwościach skrzydłokwiatu mówi się często w kontekście zdolności roślin do oczyszczania powietrza z toksyn. Ale nie tylko pod tym względem ma on swoje zasługi. Plasuje się także w czołówce roślin, które wyjątkowo dobroczynnie wpływają na atmosferę panującą w domach. (Skrzydłokwiat często określany jest rośliną spokoju i ciszy). Wiele osób twierdzi, że w pomieszczeniach, w których często dochodzi do sporów i niesnasek roślina szybko marnieje i finalnie obumiera. Kwiat ten powinny ze szczególną troską pielęgnować kobiety. Mówi się, że to właśnie im przynosi największe szczęście i powodzenie w poszukiwaniach bratniej duszy.

Anturium

W realizacji marzeń i codziennej pracy pomaga nie tylko upór, ale i dobra atmosfera panująca wokół. Dlatego w miejscach, w których pracuje się na co dzień, warto postawić doniczkę z anturium. To - podobnie jak grubosz czy skrzydłokwiat czy lucky bamboo - roślina uznawana za kwiat szczęścia i radości. Wycisza emocje i bardzo dobrze wpływa na pracę mózgu oraz podbudowuje pewność siebie.

Maranta

Pozytywne myślenie wspiera również maranta. Doniczka z tą rośliną ustawiona w pokoju, w którym się pracuje, będzie źródłem samych profitów. Uważa się, że pomaga się skupić na zadaniach, a nie na emocjach oraz stymuluje chęć zdobycia wiedzy i nowych umiejętności.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama