Reklama

Rośliny, które pomogą w walce z astmą i alergiami

Bluszcz, aloes, gardenia, jaśmin, lawenda, sansewieria gwinejska i kozłek lekarski stanowią nie tylko doskonałą dekorację wnętrza, ale jednocześnie posiadają różnorakie korzyści zdrowotne. Do ich zalet można zaliczyć między innymi zdolność do oczyszczania powietrza w domu, dzięki czemu będziesz spać o wiele lepiej. Niektóre z nich zapobiegają również przeziębieniom i rozwojowi różnych chorób, zmniejszają lęki, stres oraz pomagają mózgowi pracować efektywniej. Oto kilka roślin, które mogą mieć zbawienny wpływ na twoje zdrowie. Wybierz te, które przysłużą ci się najlepiej:

1. Aloes

Aloes jest bardzo popularny dzięki niezwykle długiej liście korzyści zdrowotnych i zastosowań. Poprawia również jakość powietrza, którym oddychamy, a zdaniem NASA jest także zdolny do produkcji tlenu nocą. Zwiększone stężenie tego pierwiastka zapobiega bezsenności i zapewnia dobrą jakość odpoczynku. Aloes nadaje się nie tylko do sypialni. Równie dobrze sprawdzi się na balkonie, w ogrodzie i w kuchni.

2. Bluszcz

Bluszcz pospolity - poza tym, że jest jedną z najlepszych roślin oczyszczających powietrze - bardzo korzystnie wpływa na osoby cierpiące z powodu astmy oraz mające problemy z oddychaniem. Roślina ta może zmniejszyć o 95 procent poziom pleśni w powietrzu, a tym samym wspomaga łagodzenie oraz zapobieganie problemom zdrowotnym z nią związanych, takim jak astma, alergie i pozostałe choroby układu oddechowego. Z tego samego powodu roślina ta jest zdolna do rozwiązywania problemów związanych z zaburzeniami snu.

3. Gardenia

Przyjemny zapach białych kwiatów gardenii zrelaksuje każdego, kto wdycha jej zapach. Według badań naukowych, gardenia ma kojący wpływ na organizm i mózg, dlatego jest świetną alternatywą dla pigułek nasennych. Aby skorzystać z uzdrawiającej mocy zapachu gardenii, umieść ją w pobliżu swojego łóżka, a ona pomoże ci się zrelaksować i usnąć.

4. Jaśmin

Udowodniono, że zapach tej egzotycznej rośliny pomaga w leczeniu oraz stopniowym eliminowaniu bezsenności. Ponadto wdychając zapach jaśminu stajesz się bardziej czujny, a jednocześnie pokonujesz stres i niepokój.

5. Lawenda

Lawenda jest rośliną, która ma zdolności uspokajające. Naukowcy odkryli, że zapach lawendy pomaga zmniejszyć częstotliwość akcji serca, złagodzić stan niepokoju i stresu, a także uspokoić niemowlęta oraz poprawić ich sen.

6. Sansewieria gwinejska

Jest to roślina, która świetnie filtruje powietrze oraz poprawia jego jakość. Inne korzyści, jakie ze sobą niesie, to złagodzenie bólu głowy, zmniejszenie podrażnienia oczu oraz problemów z oddychaniem.

7. Kozłek lekarski

Roślina ta jest uważana za jedną z najbardziej skutecznych w walce z bezsennością. Wykorzystuje się ją też jako środek uspokajający oraz do leczenia stanów lękowych. Co więcej, jest składnikiem środków farmaceutycznych o działaniu uspokajającym oraz łagodzącym stany nerwowe, napięcia i bezsenność.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama