Reklama

Puder bananowy do storczyków

Storczyki są pięknymi roślinami, które bardzo efektownie wyglądają na domowym parapecie. Aby zdrowo rosły, należy je odpowiednio nawozić. Jednym ze sposobów jest puder bananowy, mający wiele wartości odżywczych. Poniżej podpowiadamy, jak przygotować nawóz z bananów, który sprawi, że storczyki będą rosnąć bujnie.

Dlaczego puder z bananów?

Skórka z bananów zawiera wiele cennych składników, dlatego świetnie sprawdzi się jako nawóz do storczyków. Jednym z nich jest potas, który wzmacnia system korzeniowy i poprawia gospodarkę wodą orchidei. Kiedy jest go zbyt mało, liście zaczynają się marszczyć, a po czasie więdnąć. Drugi ważny minerał to fosfor: bierze on udział w zawiązywaniu się pąków kwiatowych. Nie można pominąć magnezu, który stymuluje proces fotosyntezy, a także azotu stanowiącego budulec liści.

Sposób przygotowania

Przygotowanie pudru bananowego jest proste i nie zajmie ci dużo czasu.

Reklama

  1. Skórę z bananów pokrój na małe kawałki.
  2. Ułóż je na blasze do pieczenia miąższem do góry i osusz w lekko nagrzanym piekarniku przez 20 minut.
  3. Kiedy skórki z banana będą dokładnie osuszone, zmiel je za pomocą blendera lub zetrzyj je na tarce. Gotowe!

Polecamy: Hortensja ogrodowa: Jak zmienić kolor liści?

Jak stosować puder z bananów do storczyków?

Użycie pudru bananowego do storczyków nie jest skomplikowane. Wystarczy, że proszek rozpuścisz z wodą z proporcji 1:2 i wymieszasz. Tak przygotowanym roztworem możesz śmiało podlać orchidee. Bardzo ważną zasadą jest, aby zabieg ten wykonywać tylko w okresie wegetacyjnym rośliny. W innym czasie skórką z banana przecieraj liście storczyka, co nada mu blasku i wzmocni go.

Jak jeszcze można wykorzystać skórki z banana?

Skórki z banana mają wiele zastosowań, a nawożenie nimi jest możliwe na kilka sposobów. Możesz zrobić nalewkę z kiszonych skórek banana lub przygotować herbatę, która równie świetnie nadaje się do mineralizacji storczyków. Ważne jest to, aby znać umiar w nawożeniu i zachować wszystkie zasady dotyczące pielęgnacji orchidei. Jeśli będziesz ich przestrzegać, w przyszłości odwdzięczą ci się pięknym kwitnieniem.

Zobacz też:

Dracena Sandera: Co warto o niej wiedzieć?

Dlaczego sansewieria zwija liście?

Kiedy przycinać pigwowiec japoński, by obsypał się kwiatami? Sprawdź instrukcję

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama