Reklama

Przetrzyj liście roślin tym produktem. Będą błyszczące i piękne jak nigdy

Rośliny stanowią ozdobę każdego wnętrza lub ogrodu. Niestety osiadający się na liściach kurz i zanieczyszczenia wyglądają niekorzystnie. Nabłyszczanie liści olejem sprawi, że będą one lepiej się prezentować. Zobacz, które okazy można w ten sposób potraktować. Jak nabłyszczyć liście za pomocą oleju? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Jakiego oleju użyć do nabłyszczania liści?

Nabłyszczanie liści za pomocą oleju tworzy na nich warstwę ochronną. Dzięki temu na roślinie nie odkłada się kurz i zanieczyszczenia. Nasuwa się pytanie - jakiego oleju użyć? W tym wypadku najlepiej sprawdzi się zarówno spożywczy, jak i oliwa z oliwek. Jeśli nie masz takiego pod ręką, możesz też wypróbować oliwkę dla dzieci. W sklepie można dostać specjalne preparaty przeznaczone do tego zabiegu. Jednak warto pamiętać, że naturalne specyfiki pozbawione są szkodliwych substancji. To z pewnością lepiej wpłynie na kondycję roślin.

Jakie rośliny można nabłyszczać olejem?

Nabłyszczanie olejem dobrze zniosą rośliny, których struktura liści jest gładka i błyszcząca. Należą do nich:

Reklama

  • sansewiera,
  • dracena,
  • alokazja,
  • hoja,
  • monstera,
  • skrzydłokwiat,
  • zamiokulkas,
  • figowiec sprężysty.

Pod żadnym pozorem olejem nie powinno się czyścić roślin pokrytych meszkiem czy woskiem, a także tych, które mają matową strukturę. Do ich pielęgnacji można jedynie stosować szczoteczki z delikatnym włosiem lub pędzelka.

Polecamy: Dlaczego liście zamiokulkasa żółkną? Wszystko przez te zabójcze błędy

Jak nabłyszczyć liście za pomocą oleju?

Do wykonania tego zabiegu użyj ścierki z mikrofibry. Przygotuj też miseczkę z letnią wodą i dodaj do niej łyżeczkę oleju. Następnie płynnymi ruchami od góry do dołu przetrzyj liście. Zabieg możesz powtórzyć kilkukrotnie, aż zauważysz pożądane rezultaty. Nadmiar specyfiku możesz usunąć za pomocą ręcznika papierowego.

Zobacz też:

Jak zrobić pellet z trocin? Własna produkcja pelletu z drewna odpadowego krok po kroku

Zmieszaj z wodą i podlej zamiokulkasa. Tylu nowych liści jeszcze nigdy nie wypuścił!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama