Reklama

Podlej tym paprotkę. Efekt naprawdę cię zaskoczy!

Pomimo tego, że paprotki kojarzone są z czasami PRL-u, wróciły one do łask. Można je spotkać w wielu polskich domach, a ich urok zachwyca każdego. Do prawidłowego wzrostu potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Co więc zrobić, by rosły one bujnie i nie chorowały? Poznaj nasz patent na zdrowe i piękne paprotki!

Jak pielęgnować paprotkę?

Odpowiednia pielęgnacja paprotki zapewnia, że będą one rozwijać się szybko i bujnie. Do prawidłowego wzrostu potrzebują rozproszonego światła i cotygodniowego nawadniania. Gleba powinna mieć kwaśny odczyn i sporą zawartość próchnicy. Roślina ta nie wymaga częstego przesadzania, gdyż sprzyja jej wzrost w ciasnej doniczce. Zabieg ten wystarczy wykonać raz na kilka lat. Jeśli spełnisz powyższe wymagania, paprotka będzie rozwijać się odpowiednio.

Zobacz: Zmieszaj z wodą i podlej zamiokulkasa. Tylu nowych liści jeszcze nigdy nie wypuścił!

Reklama

Co daje paprotkom napar z herbaty?

Paprocie bardzo lubią napar z herbaty, gdyż zawiera potrzebne właściwości odżywcze. Specyfik odgrywa niebagatelną rolę, szczególnie w okresie wzrostu rośliny. W tym czasie zabieg możesz wykonywać nawet raz w tygodniu. Wywar z czarnej herbaty w swoim składzie zawiera cenne dla paprotki garbniki. Są to substancje, które chronią zewnętrzną część roślin przed atakiem szkodników. Ponadto w produkcie tym są aminokwasy, czyli podstawowy budulec białek roślinnych. To składniki odżywcze, które wpływają na odpowiednią kondycję paproci. Nie wyrzucaj do kosza fusów z herbaty, tylko rozłóż je równomiernie na powierzchni ziemi. Ich rolą jest pochłanianie wilgoci i zapobieganie chorobom grzybowym.

Jak stosować napar z herbaty do paprotek?

To bardzo prosty patent, wystarczy, że zaparzysz czarną herbatę i odczekasz kilka minut. Kiedy napar wystygnie, możesz podlać nim paprotkę. Jeśli chodzi o preferowaną ilość, to postępuj dokładnie jak w przypadku nawadniania rośliny wodą. Pamiętaj, by nie podlewać krzewu wrzątkiem, gdyż może to zaszkodzić paproci. Pozostawione w doniczce fusy, będą stanowić dodatkowy nawóz dla twoich okazów. W okresie jesienno-zimowym napar z herbaty wystarczy podać roślinie raz na kilka tygodni.

Polecamy:

Podlej grudnika tą miksturą. Będzie uginać się od kwiatów

Jakie drzewo roztacza nad tobą opiekę? Sprawdź swój horoskop drzewny

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama