Pięć naturalnych nawozów dla kwiatów doniczkowych

Aby kwiaty doniczkowe pięknie rosły i cieszyły oko, muszą być okresowo nawożone. Jeśli użyjesz w tym celu odpowiednich środków, możesz uniknąć różnych chorób. Mamy dla ciebie propozycję pięciu naturalnych nawozów do kwiatów doniczkowych.

Fusy

Niezwykłym nawozem dla wszystkich roślin są fusy zmielonej kawy. Po wypiciu filiżanki prawdziwej kawy pozostałe na dnie fusy zmieszaj z ziemią w doniczce. Twoje rośliny dostaną zastrzyk energii na dalszy wzrost.

Woda po ziemniakach

Po ugotowaniu ziemniaków, nie wylewaj wody, w której się gotowały. Wodę zostaw do ostygnięcia, a następnie podlej nią swoje kwiaty. Skrobia jest dość ważnym składnikiem dla wzrostu roślin, magazynują ją na późniejszy czas.

Woda z akwarium

Woda akwariowa zawiera substancje, które stymulują wzrost roślin. Jednak wodę z akwarium należy wykorzystywać do nawożenia wiosną lub w pierwszych miesiącach lata. Wodą nie należy podlewać kwiatów częściej niż raz w miesiącu.

Woda ze zbóż

Wodę po wypłukaniu zbóż takich jak ryż itd. wykorzystaj do nawożenia roślin doniczkowych. Taka woda zawiera krzem, żelazo, magnez i fosfor, dzięki którym rośliny będą kwitnąć jeszcze lepiej.

Cebula

Łuska cebuli jest bogata w witaminy C, E, PP, witaminy z grupy B. Zawiera również potas, magnez, żelazo, miedź, fosfor i mangan. Taki nawóz pozytywnie wpłynie na wzrost każdej rośliny w domu. Do przygotowania nawozu potrzebujesz: 50 g łupin z cebuli i 2 litry wody. Doprowadź do wrzenia, a następnie gotuj jeszcze przez 7-8 minut. Pozostaw jeszcze na trzy godziny do zaparzenia. Gdy mikstura ostygnie, przecedź ją i rozpyl na wierzchniej warstwie gleby.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama

Reklama