Reklama

Nalewka z czosnku do storczyków. Będą bujnie i zdrowo rosły

Storczyki to rośliny, które chętnie wybierane są jako dekoracja do domu. Są one bardzo charakterystyczne i występują w wielu wariantach kolorystycznych. Jeśli zapewni się im odpowiednie warunki pielęgnacyjne, to odwdzięczą się pięknym kwitnieniem. Nalewka z czosnku do storczyków sprawi, że będą one kwitnąć bujnie i zdrowo. Jak stosować specyfik do storczyków na bazie czosnku? Podpowiadamy poniżej.

  • Orchidee wymagają odpowiedniego oświetlenia, a także podłoża, by prawidłowo się rozwijać.
  • Nalewka z czosnku sprawi, że rośliny będą chronione przed pojawieniem się chorób grzybowych.
  • Specyfik ten można wykorzystać również jako środek na mszyce i inne szkodniki.

Jakiej pielęgnacji wymaga orchidea?

Prawidłowo pielęgnowane storczyki odwdzięczą się pięknym i bujnym kwitnieniem. Po pierwsze zadbaj o odpowiednie warunki oświetleniowe. Orchidea lubi miejsca nasłonecznione, w których nie występują przeciągi. Są to rośliny egzotyczne, dlatego też każda gwałtowna zmiana temperatury ma na nie negatywny wpływ. Raz w tygodniu wykonaj "kąpiel storczyków", której celem jest ich nawodnienie. Do miski nalej chłodnej wody i umieść w niej rośliny na pół godziny. Sprawdzi się deszczówka lub odstana ciecz.

Reklama

Orchidee samodzielnie pobiorą odpowiednią ilość wody. Jeśli chodzi o podłoże do storczyków, powinno ono być przepuszczalne i lekkie. W sklepach ogrodniczych można kupić ziemię dedykowaną tym roślinom. Pamiętaj, żeby sadzić storczyki w przezroczystych doniczkach, by móc monitorować stan korzeni. Bardzo ważne, aby osłonki wyposażone były w otwór odpływowy i podstawkę.

Co daje nalewka z czosnku storczykom?

Storczyki, podobnie jak inne rośliny, wymagają odpowiedniego nawożenia. Najlepiej sprawdzą się naturalne nawozy, na przykład z czosnku. Specyfik ten podziała na orchidee regenerująco i sprawi, że będą dłużej kwitnąć. Warzywo to ma właściwości grzybobójcze, dlatego uchroni twoje okazy przed pojawieniem się pleśni. Ponadto czosnek zawiera cenne składniki mineralne, takie jak potas czy miedź. Pierwszy z nich odpowiada za gospodarkę wodną rośliny, zaś drugi wspiera prawidłowy wzrost orchidei.

Polecamy: Zamiast do zlewu wlej pod tuje. Będą rosnąć bujnie i gęsto

Jak zrobić nalewkę z czosnku do orchidei?

Przygotowanie nalewki z czosnku do orchidei jest proste:

  1. Do średniej wielkości naczynia nalej pół litra ciepłej wody.
  2. Trzy ząbki czosnku przepuść przez praskę lub posiekaj na małe kawałki.
  3. Wrzuć je do naczynia z wodą i odstaw na dobę w suche miejsce.
  4. Po tym czasie namocz w nich storczyki przez pół godziny.

Zabieg ten należy wykonywać raz w miesiącu, zastępując go tradycyjnym namaczaniem roślin w wodzie.

Nalewka z czosnku do storczyków jako oprysk

Specyfik sprawdzi się również jako oprysk do storczyków, który podziała odstraszająco na mszyce i inne szkodniki. Jeśli zauważysz na liściach lepką maź lub przebarwienia to znak, że masz do czynienia z nieproszonymi gośćmi. Zamiast zastosować chemiczne środki, najpierw warto postawić na naturalne produkty. Do butelki z atomizerem przelej przygotowany wywar z czosnku i spryskaj nim równomiernie wszystkie liście. Mieszankę pozostaw na godzinę, po tym czasie zetrzyj ją za pomocą wilgotnej ścierki. Intensywny zapach czosnku odstraszy intruzów w mgnieniu oka. 

Zobacz też:

Jakie kwiaty do nowego mieszkania? Niewymagające gatunki roślin doniczkowych

Zmieszaj z wodą i podlej zamiokulkasa. Tylu nowych liści jeszcze nigdy nie wypuścił!

Nie tylko zamiokulkas. Te rośliny również działają jak oczyszczacz powietrza

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama