Reklama

Jakie rośliny wieloletnie rosną najlepiej?

Jest wiele roślin, które wystarczy posadzić jeden raz, by później cieszyć się ich uprawą przez wiele lat. Zaliczają się do nich zarówno krzewy, jak i kwiaty czy zioła. Mogą one nie tylko upiększyć pomieszczenie, są także inwestycją, ponieważ nie będziemy musieli kupować w sklepie kolejnych kwiatów czy np. ziół. Oto moja lista 5 najlepszych roślin do małego ogródka.

Jeżówka

Nie tylko wygląda ładnie, ale ma również właściwości lecznicze. Nie wymaga jakichś specjalnych warunków by kwitnąć, wyrośnie zarówno w żyznej i wilgotnej ziemi jak i w suchej i jałowej.

Szałwia

To ziele jest świetnym dodatkiem do ogródka, istnieje wiele różnokolorowych odmian i każda rośnie na swój sposób. Szałwia dobrze sprawi się przy wyższych kwiatach by wypełnić puste miejsce, a raz posadzona będzie rosnąć przez lata.

Lawenda

Używana w wielu dziedzinach życia, od gotowania po leczenie. Dobrym miejscem dla lawendy będzie miejsce tuż obok twoich najładniejszych kwiatów, jest to eleganckie ziele które ładnie się dopasuje. Pamiętaj tylko, by zostawić dla niej miejsce, bo ma ona tendencje do szybkiego rozrostu i możesz być zaskoczony tym jak duża się stanie z roku na rok. Istnieje wiele odmian lawendy w różnych kolorach i odcieniach, od niebieskiego i fioletowego nawet po... biały.

Tymianek

To jedno z tych ziół, które może rosnąć wszędzie. Rozrasta się zarówno na boki jak i do góry. Dobrym rozwiązaniem będzie posadzenie tymianku pomiędzy kamieniami w twoim ogrodzie, nawet przy ścieżce lub w miejscach gdzie inne rośliny mają problemy z przyswojeniem się. Jeśli nadepniesz na niego, nic mu się nie stanie, co więcej, wydziela wtedy bardzo ładny zapach.

Mięta

Dobrym pomysłem jest posadzenie mięty w wiaderku i następne zakopanie go, by nie rozrosła się za bardzo. Mięta bowiem potrafi być inwazyjna. Jest to bardzo odświeżające ziele, które ładnie pachnie i ma wiele zastosowań. Ma także wiele odmian, więc któraś na pewno przypadnie ci do gustu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama