Reklama

Jakie rośliny podlewać drożdżami?

Podlewanie drożdżami roślin ogrodowych i doniczkowych zyskuje coraz większe grono zwolenników. Doceniają oni prostotę przygotowania domowych preparatów oraz ich niski koszt. Najważniejsza jest jednak skuteczność! Okazuje się, że drożdże w ogrodzie zamieniają się w bezkonkurencyjną odżywkę, która pobudza warzywa, krzewy i kwiaty ozdobne do wzrostu. Dodatkowo stają się skutecznym sposobem na zwalczanie chorób grzybowych. Dowiedz się, co można podlewać drożdżami. Efekty zaskoczą nawet najbardziej doświadczonych ogrodników!

Drożdże w ogrodzie i w domu: Skąd bierze się ich moc?

Zaznajomieni z tym produktem są zapewne wszyscy miłośnicy słodkich wypieków oraz domowej pizzy. Tym razem jednak zwrócimy uwagę na zastosowanie drożdży piekarskich poza kuchnią. O uwagę prosimy wszystkich miłośników roślin, ponieważ w drożdżach zobaczą kapitalny sposób na dbanie o swoje uprawy. Na czym polega ich skuteczność?

Reklama

  • Drożdże stanowią skarbnicę witamin z grupy B, które odżywiają rośliny, mobilizując je do bujnego wzrostu.
  • W ich składzie obecne są potas, fosfor i magnez, które również warunkują zdrowy rozwój upraw. Zazwyczaj właśnie tych składników szukamy w kupowanych w centrach ogrodniczych preparatach. Dzięki drożdżom ograniczysz wizyty w tego typu miejscach do minimum.
  • Drożdże to grzyby, lecz nie wyrządzają szkody roślinom. Są za to bardzo skuteczne w walce o przestrzeń i składniki odżywcze, więc są w stanie zwalczać konkurujące z nimi grzyby odpowiedzialne za choroby roślin uprawnych.

Zastanawiasz się, jak przygotować drożdże do podlewania roślin? To nic trudnego. Zajrzyj do naszego poradnika, w którym wyjaśniamy, jak zrobić nawóz i oprysk z drożdży krok po kroku. Czas przejść do roślin, które najlepiej zareagują na ten preparat.

Sprawdź również: Posyp nią bukszpan, zapomnisz o ćmie

Drożdże do podlewania pomidorów

Uprawa pomidorów przynosi mnóstwo satysfakcji, a jej zwieńczeniem są obfite plony i możliwość zajadania się soczystymi, pachnącymi warzywami. Niestety, są to rośliny wymagające i wrażliwe na niekorzystne warunki oraz podatne na choroby. Drożdże na pomidory wykazują dużą skuteczność w walce zarazą ziemniaczaną, która rozprzestrzenia się szybko i jest w stanie zrujnować całe uprawy.

Drożdże na ogórki

To kolejne warzywa, które cieszą się wśród ogrodników dużą popularnością. Niestety, zapewnienie im odpowiedniego stanowiska i gleby nie wystarczy, by cieszyć się imponującym owocowaniem. Uprawy ogórków często znajdują się na celowniku mączniaka rzekomego, którego obecność objawia się przebarwieniami na liściach (zazwyczaj żółtymi i brązowymi) oraz deformacją ogórków. Profilaktycznie zastosowanie drożdży podziała jak tarcza ochronna i zmniejszy ryzyko wystąpienia tej uciążliwej choroby.

Drożdże do podlewania kwiatów i krzewów ozdobnych

Dobre rezultaty otrzymamy w przypadku wszystkich warzyw dyniowatych i psiankowatych. Jednak ogród to miejsce, w którym pojawiają się nie tylko rośliny typowo "użytkowe", ale także ozdobne. By cieszyły nas swoim zdrowym wyglądem i bujnym kwitnieniem, warto wziąć pod uwagę podlewanie ich drożdżami.

Znakomicie zadziałają między innymi na:

  • róże,
  • hortensje,
  • lawendę,
  • bukszpany,
  • tuje.

Podlewanie kwiatów doniczkowych drożdżami

Wiosna i lato w pełni? Choć w tym czasie chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu, nie można zaniedbywać swoich doniczkowych okazów. One również potrzebują uwagi i odpowiedniego odżywienia. Drożdże bardzo dobrze wpływają na storczyka, do którego przylgnęła łatka rośliny kapryśnej i trudnej w uprawie. Przekonasz się, że tak wcale nie musi być!

Podlewanie drożdżami warto zastosować także w przypadku gardenii, która dzięki temu zabiegowi będzie spektakularnie kwitnąć. Domowy preparat nadaje się również do monstery, która w ostatnich latach stała się jedną z najmodniejszych domowych roślin. Jej liście będą miały kolor głębokiej zieleni bez żadnych niepokojących przebarwień.

Polecamy:

Gnojówka z pokrzywy – niezastąpiony nawóz wzmacniający plonowanie i kwitnienie

Dlaczego liście pomidora się zwijają?

Prosty sposób na duże plony! Podsyp nim pomidory, ogórki i maliny

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama