Reklama

Jakie kwiaty najlepiej wybrać na balkon?

Nic tak pięknie nie ozdobi balkonu czy ogrodu w lecie, jak kwiaty. Można zasadzić je już wiosną, pod warunkiem, że temperatury są stabilne. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie kwiaty nadają się do uprawy na balkonie czy w ogródku. Podpowiadamy, jakie gatunki sprawdzą się najlepiej.

Surfinie

Surfinie to w ostatnich latach jedna z najpopularniejszych roślin balkonowych. Pięknie się prezentuje, nie jest zbyt wymagająca, a do tego niedroga. Na rynku spotkamy sporo odmian surfinii w różnych kolorach. Paczuszka nasion to koszt kilku złotych. Można zasadzić je jeszcze wiosną i pielęgnować w pomieszczeniu. Surfinia lubi lato i upały, więc nie chowajmy jej w cieniu. To również bardzo delikatny kwiat, którego powinno się chronić przed deszczem i burzami. Jeśli chodzi o podlewanie, należy nawadniać kwiat obficie co kilka dni. Surfinia dobrze reaguje na nawozy wieloskładnikowe.

Pelargonie zwisające

Na balkon bardzo często wybieramy również pelargonie. Świetnie sprawdzą się te zwisające. Na rynku znajdziemy różne odmiany tego kwiatu, choć najpiękniej prezentują się te najbardziej gęste i czerwone. Kwiaty te potrzebują codziennego podlewania. Najlepiej robić to po zmierzchu lub wczesnym rankiem.

Fuksja

Fuksja to jeden z najpiękniejszych ogrodowych kwiatów dekoracyjnych. Przypomina zwisające dzwoneczki i pięknie pachnie. Gdy pielęgnujemy ją prawidłowo, może przetrwać nawet do jesieni. Sadzonka tego pięknego kwiatu to koszt około 10 złotych. Fuksja lubi miejsca półcieniste. Należy podlewać ją co kilka dni.

Begonia zwisająca

Na balkonie i w ogrodzie pięknie prezentuje się również begonia zwisająca. Na rynku znajdziemy jej wiele odmian. Kwiaty begonii są pełne i bardzo obfite. Warto pamiętać jednak, że begonie nie nadają się na nasłonecznione balkony, ponieważ promienie mogą poparzyć ich liście. Begonia powinna być regularnie podlewana, gdyż może szybko schnąć, a także nawożona - co dwa tygodnie.

Lobelia

Lobelia to uroczy kwiat, który ozdobi zarówno nasze balkony, jak i ogrody. Ma drobne niebieskie kwiatuszki osadzone na końcach pędów, które układają się w dużą, piękną bombę. Lobelia najpiękniej prezentuje się w wiszących donicach. Dobrze czuje się w nasłonecznionych miejscach. Należy pamiętać jednak o jej regularnym podlewaniu i nawożeniu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama