Reklama

Jakie kwiaty kwitną jesienią i zimą?

Marzysz o lecie i wracasz do wspomnień z wakacji? Ponury, jesienny obraz za oknem możesz nieco poprawić, wprowadzając tropikalny klimat w mieszkaniu. Które kwiaty ci to umożliwią? Poniżej prezentujemy listę wybranych gatunków, które pięknie rozkwitną bez względu na warunki panujące za oknem.

Szlumberga

Szlumberga nazywa także raczkiem lub kaktusem bożonarodzeniowym pojawia się w sklepach już w październiku. Znacznie lepiej rośnie w ziemi torfowej niż zwykłej. Można śmiało postawić ją w sypialni, bo lubi niskie temperatury, należy jednak zapewnić jej odpowiednie, ale niebezpośrednie nasłonecznienie. Z kolei w lecie trzeba zadbać dla niej o zacienione miejsce.

Aby dłużej kwitła, podlewaj ją regularnie, ale jednocześnie nie dopuść do przelania. Jeżeli to zrobisz, pojawią się grzyby, które będą widoczne w postaci białych plam na liściach i na ziemi. Roślinie służy także częste zraszanie przegotowaną wodą. A co z przycinaniem? Dokonuj tego zabiegu, gdy sezon kwitnienia całkowicie się zakończy. Odrywaj dwa ostatnie liście z każdej gałązki. Dzięki temu prostemu zabiegowi roślina będzie pięknie rosła.

A może orchidea?

Jeśli chcesz przywołać zapach lata, warto postawić na orchideę, która nieprzerwanie kusi nas barwami i swoim urokiem. Jeśli chcesz, aby pięknie rosła, zapewnij jej odpowiednie stanowisko. Gatunki o ciemno-zielonych liściach potrzebują mniej światła, z kolei te o zabarwieniu jaśniejszym nieco więcej. Ważne, by nocował w chłodniejszym wnętrzu.

Aby storczyk dłużej kwitł, zapewnij mu odpowiednią wilgotność. Podlewaj regularnie i odpowiednio chroń przed podmuchami zimnego powietrza.

Urocza zwartnica

Kusząca barwami zwartnica polecana jest doświadczanym miłośnikom roślin. Preferuje jasne i ciepłe stanowiska przy południowym oknie. Aby pięknie rosła należy ją regularnie podlewać i zraszać - co najmniej dwa razy w tygodniu. Następnie zaprzestać nawadniania, a gdy przekwitnie wymaga odpowiedniego nawożenia - co najmniej raz na dwa tygodnie.

Subtelna kamelia

Subtelna kamelia dobrze poczuje się w chłodnym i przewiewnym wnętrzu. Najlepiej rośnie w jasnych stanowiskach o rozproszonym świetle. Aby dłużej kwitła, zraszaj ją i regularnie podlewaj, póki nie zawiąże pąków. Gdy tak się stanie, nie przestawiaj jej nawadniać i nie dopuść, by ziemia wyschła. Po przekwitnięciu pozwól podłożu w donicy przeschnąć, zanim znowu je nawodnisz.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama