Reklama

Jakie kwiaty kwitną jesienią i zimą?

Marzysz o lecie i wracasz do wspomnień z wakacji? Ponury, jesienny obraz za oknem możesz nieco poprawić, wprowadzając tropikalny klimat w mieszkaniu. Które kwiaty ci to umożliwią? Poniżej prezentujemy listę wybranych gatunków, które pięknie rozkwitną bez względu na warunki panujące za oknem.

Reklama

Szlumberga

Szlumberga nazywa także raczkiem lub kaktusem bożonarodzeniowym pojawia się w sklepach już w październiku. Znacznie lepiej rośnie w ziemi torfowej niż zwykłej. Można śmiało postawić ją w sypialni, bo lubi niskie temperatury, należy jednak zapewnić jej odpowiednie, ale niebezpośrednie nasłonecznienie. Z kolei w lecie trzeba zadbać dla niej o zacienione miejsce.

Aby dłużej kwitła, podlewaj ją regularnie, ale jednocześnie nie dopuść do przelania. Jeżeli to zrobisz, pojawią się grzyby, które będą widoczne w postaci białych plam na liściach i na ziemi. Roślinie służy także częste zraszanie przegotowaną wodą. A co z przycinaniem? Dokonuj tego zabiegu, gdy sezon kwitnienia całkowicie się zakończy. Odrywaj dwa ostatnie liście z każdej gałązki. Dzięki temu prostemu zabiegowi roślina będzie pięknie rosła.

A może orchidea?

Jeśli chcesz przywołać zapach lata, warto postawić na orchideę, która nieprzerwanie kusi nas barwami i swoim urokiem. Jeśli chcesz, aby pięknie rosła, zapewnij jej odpowiednie stanowisko. Gatunki o ciemno-zielonych liściach potrzebują mniej światła, z kolei te o zabarwieniu jaśniejszym nieco więcej. Ważne, by nocował w chłodniejszym wnętrzu.

Aby storczyk dłużej kwitł, zapewnij mu odpowiednią wilgotność. Podlewaj regularnie i odpowiednio chroń przed podmuchami zimnego powietrza.

Urocza zwartnica

Kusząca barwami zwartnica polecana jest doświadczanym miłośnikom roślin. Preferuje jasne i ciepłe stanowiska przy południowym oknie. Aby pięknie rosła należy ją regularnie podlewać i zraszać - co najmniej dwa razy w tygodniu. Następnie zaprzestać nawadniania, a gdy przekwitnie wymaga odpowiedniego nawożenia - co najmniej raz na dwa tygodnie.

Subtelna kamelia

Subtelna kamelia dobrze poczuje się w chłodnym i przewiewnym wnętrzu. Najlepiej rośnie w jasnych stanowiskach o rozproszonym świetle. Aby dłużej kwitła, zraszaj ją i regularnie podlewaj, póki nie zawiąże pąków. Gdy tak się stanie, nie przestawiaj jej nawadniać i nie dopuść, by ziemia wyschła. Po przekwitnięciu pozwól podłożu w donicy przeschnąć, zanim znowu je nawodnisz.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama