Jakich roślin nie dawać na Dzień Kobiet? Sprawdź, by uniknąć gafy

Dzień Kobiet to okazja do obdarowania pań naręczem pachnących kwiatów. Zanim jednak udasz się do kwiaciarni, zorientuj się jakich gatunków roślin unikać. Podarowanie niektórych z nich sprawi, że kobiety mogą poczuć się nieco skrępowane. O jakich roślinach mowa? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Czym jest święto Dzień Kobiet?

Dzień Kobiet przypada na 8 marca i jest okazją do świętowania dla każdej z pań. Ma na celu uczczenie pamięci sufrażystek, które walczyły o równouprawnienie kobiet. Pracowały fizycznie tak samo, jak mężczyźni. Oczekiwały jednakowego wynagrodzenia i zaprzestania dyskryminacji z ich strony. Panie organizowały liczne strajki, które miały na celu nadanie im pełnych praw wyborczych i związanych z edukacją. Przyjęło się, że w dniu tym mężczyźni wręczają bliskim kobietom kwiaty, czekoladki czy biżuterię. To wyraz szacunku i podkreślenie ich wyjątkowości w społeczeństwie.

Reklama

Zobacz: Lawendę sadź tylko w ten sposób. Kwiaty będą rozwijać się zjawiskowo

Jakie rośliny podarować na Dzień Kobiet?

Najpopularniejsze w czasach PRL-u były goździki, które otrzymywały panie w zakładach pracy. Do dzisiaj cieszą się powodzeniem, gdyż pięknie pachną, a przy okazji wyglądają skromnie. Będą idealne dla mamy, teściowej czy koleżanki. Trafnym wyborem są również tulipany, należące do wiosennych roślin. Kojarzą się pozytywnie i z pewnością poprawią humor każdej kobiecie. Najlepsze będą okazy w pastelowych odcieniach. Kolor czerwony sprawdzi się w przypadku ukochanej osoby: idealne będą klasyczne róże.

Nie wiesz jaki gatunek roślin wybrać dla koleżanki lub przyjaciółki? Strzałem w dziesiątkę będą lilie, gdyż kojarzą się z niewinnością i uczciwością. Ich delikatny zapach i kolor sprawią, że obdarowana osoba poczuje się doceniona.

Jakich roślin nie kupować na Dzień Kobiet?

Choć wszystkie rośliny wydają się równie piękne, warto wiedzieć, że ich kolor ma dla kobiet niebagatelne znaczenie. A więc:

  • białe oznaczają zgodę,
  • czerwone symbolizują głębokie uczucie,
  • różowe są dowodem uwielbienia i wdzięczności,
  • pomarańczowe mają podsycić ekscytację drugą osobą.

Najbardziej kontrowersyjne wydają się żółte kwiaty. Dawniej oznaczały negatywne uczucia, takie jak zazdrość, kłamstwo oraz fałsz. Współcześnie natomiast są symbolem przyjaźni, szczęścia i zaufania.

Warto również pamiętać, by nie kupować paniom roślin trujących. Jeśli pogłębi swoją wiedze na temat danego gatunku, poczuje spore rozczarowanie. Należą do nich: azalie, skrzydłokwiaty, konwalie czy amarylisy. Są szczególnie niebezpieczne dla pupilów, gdyż zawierają toksyczne substancje. Jeśli więc trafisz na prawdziwą miłośniczkę zwierząt, może ci tego długo nie wybaczyć. Złym wyborem będą też sztuczne okazy: postaw na świeże i pięknie pachnące bukiety.

Warto przeczytać:

Ten magiczny składnik dostaniesz w aptece za grosze. Na zamiokulkasa działa jak doping

Jak uprawiać kwiat pieniążek, by obficie rósł i przynosił szczęście?

Nie wylewaj wody po gotowaniu ryżu. Rośliny ci za nią podziękują

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama