Reklama

Jak zrobić miniaturowy ogród z sukulentów?

Z sukulentów można przygotować miniaturowy ogród lub ogromną ścienną instalację. Dziś zajmiemy się tym pierwszym. Sukulenty występują najczęściej na obszarach pustynnych, potrafią zmieść długotrwałe susze. Sukulenty to rośliny które przystosowały się do życia w trudnych warunkach, z powodzeniem jednak można je uprawiać w warunkach domowych. Są nazywane roślinami dla zapominalskich ponieważ poradzą sobie nawet przez kilka tygodni bez podlewania. Idealnym miejscem dla sukulentów jest nasłoneczniony parapet, nie lubią przebywać w cieniu.

Reklama

Potrzebne materiały:

łopatka ręczna

rękawice ogrodnicze

sukulenty w różnych kolorach i rozmiarach

ziemia do roślin doniczkowych

kamienie i piasek ozdobny

kamyczki do drenażu

ozdobna donica lub inny pojemnik przeznaczony an miniaturowy ogród

Wypełnij dno doniczki kamyczkami. Dzięki warstwie drenażu nadmiar wody będzie odpływał z doniczki, zaś korzenie będą miały dostęp do tlenu. Następnie dodaj ziemię. Sukulenty mają krótkie korzenie, więc nie potrzebują grubej warstwy ziemi. Teraz następuje moment kiedy możesz popisać się wyobraźnią. Delikatnie wyjmij rośliny z doniczek i skomponuj swój własny kolorowy ogród. Zrób wgłębienie w glebie i posadź roślinę. Obsyp korzenie roślinki dookoła ziemią, to samo zrób z pozostałymi sukulentami. Jeśli ziemia dostanie się pomiędzy listki możesz ją delikatnie usunąć dmuchając przez słomkę.

Jeśli chcesz możesz dodać na wierzch ozdobny piasek lub kamyczki. Sukulenty jak już wspomniano lubią nasłonecznione miejsca, ale uważaj aby nie dopuścić do ich oparzenia. Roślinki te równie dobrze czują się na zewnątrz. Podlewaj je dopiero wtedy, kiedy ziemia jest całkowicie sucha.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama