Reklama

Jak zasuszyć hortensje?

Piękne, kolorowe hortensje są najpopularniejszymi kwiatami, stosowanymi w suszonych aranżacjach. Najważniejszym krokiem w zachowaniu i wysuszeniu hortensji jest wybór odpowiedniego czasu, aby je ściąć. Podążaj za krokami, a będziesz na dobrej drodze na stworzenie pięknej kompozycji ze sztucznych kwiatów.

Reklama

Hortensje mają dwa rodzaje kwiatów na każdej łodydze. Na większych kwiatach znajduje się jeszcze mniejszy kwiat. Pod koniec sezonu kwitnienia (późne lato), te małe kwiatuszki będą całkowicie otwarte i jest to doskonały moment na ścięcie hortensji.

Hortensję ścinamy na wysokości 30-45 cm od podstawy kwiatu. Usuwamy wszystkie liście. Ścięte kwiaty wstawiamy do wazonu ze świeżą wodą. Przynajmniej połowa łodygi hortensji musi być zanurzona w wodzie.

Wazon z kwiatami odstawiamy z dala od promieni słonecznych, w suche i chłodne miejsce. Woda z wazonu musi odparować samoczynnie. Nie dolewamy świeżej wody do wazonu. Gdy woda całkowicie wyparuje, kwiaty powinny być już suche i gotowe do wykorzystania w kwietnej aranżacji.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama